Fotbal

Hráč zápasu, dva góly a rekord. Valencia se zapsal do historie

Hráč zápasu, dva góly a rekord. Valencia se zapsal do historie
Ekvádorský střelec Enner Valencia | Zdroj: Profimedia.cz

Dva góly, cena pro hráče duelu a ještě oslnivý rekord. To je počin útočníka Ennera Valencii, který Ekvádor dotáhl k prvním třem bodům na světovém šampionátu v Kataru. Útočník tureckého Fenerbahce dal posledních pět branek své země na světovém šampionátu. Navíc se stal nejlepším střelcem Ekvádoru na MS v historii.

Gól dal již ve třetí minutě, ale ten kvůli těsnému ofsajdu neplatil. Přesto si na svou šanci počkal. V 16. minutě proměnil penaltu, kterou sám vybojoval. Po půlhodině se Valencia navíc trefil ještě jednou a stal se hráčem úvodního zápasu mezi Ekvádorem a Katarem. 

Branky brzy znamenaly rekordní zápis. Valencia dal totiž čtvrtý a pátý gól za svou rodnou zemi na světovém šampionátu a překonal do té doby lídra Agustina Delgada. Právě Valencia je střelcem pěti posledních branek za Ekvádor na světovém šampionátu. 

Související obsah

V neděli se prosadil dvakrát proti Kataru, před osmi lety dal dvě branky Hondurasu a jednu Švýcarsku. V 77. minutě musel být Valencia vzhledem ke zranění střídán, ale podle jeho slov by měl být do dalších zápasů fit. 

"Enner v dalším utkání proti Nizozemsku nastoupí, o tom nejsou žádné pochybnosti," řekl trenér Ekvádoru Gustavo Alfaro. "Snil jsem o tom, že budu hrát v tomto úvodním zápase a že vyhrajeme, je to opravdu splněný sen. Tyto zápasy jsou o těchto momentech. Podařilo se nám vstřelit dva brzké góly, a to nám umožnilo převzít kontrolu nad zápasem," řekl Valencia po zápase. 

Podívejte se na sestřih utkání Katar – Ekvádor: 

TN.cz

MS ve fotbale on-line

Fotbalové mistrovství světa se letos koná v Kataru od 20. listopadu do 18. prosince. Na našem webu vám nabídneme veškeré aktuality, program turnaje i výsledky

Speciál ms ve fotbale 2022
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události