Fotbal

FIFA zakazuje duhové pásky. Kdo to poruší, dostane žlutou kartu

FIFA zakazuje duhové pásky. Kdo to poruší, dostane žlutou kartu
Harry Kane s duhovou páskou | Zdroj: Profimedia.cz

Světový šampionát ve fotbale je v plném proudu a už se ukazují první nedostatky arabského turnaje. Několik dní před akcí byl zakázán prodej piva na stadioně, nyní FIFA varuje kapitány, že nesmí nastoupit s duhovou páskou.

FIFA opět mění nařízení, které nastavila a dodržovala během let. Už na minulém Euru řešila duhové pásky, které fungují jako podpora komunitě LGBT. Hodně se o tomto tématu mluvilo i letos, ale žádný vyložený zákaz nepřišel. Tedy alespoň do prvního zápasu turnaje. 

Britský deník The Telegraph píše, že FIFA zakáže duhovou pásku kapitána Harryho Kanea s popiskem "One Love." Pokud tento zákaz poruší, tak dostane hned na začátku duelu žlutou kartu. Zrovna v utkání proti Íránu by to mělo vzhledem k současné situaci v zemi ještě větší odkaz. 

Související obsah

"Jako celý tým jsme se rozhodli, že si pásku vezmu," pronesl kapitán anglického národního týmu na nedělní tiskové konferenci. Podpořit slavné genderové hnutí se rozhodli například také Manuel Neuer a Virgil van Dijk. 

"V pondělí si vezmu pásku One Love. Z našeho pohledu se nic nezměnilo. Pokud bych za její nošení dostal žlutou kartu, museli bychom to probrat, protože nerad hraji, když mám žlutou," pronesl zase Virgil van Dijk.

Podívejte se na zahajovací ceremoniál MS ve fotbale:

TN.cz

MS ve fotbale on-line

Fotbalové mistrovství světa se letos koná v Kataru od 20. listopadu do 18. prosince. Na našem webu vám nabídneme veškeré aktuality, program turnaje i výsledky

Speciál ms ve fotbale 2022
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události