Crosby zničil Chicago čtyřmi body, radoval se i Columbus. Češi nebodovali

Hokejová NHL nabídla v noci na pondělí pouze dva zápasy, přesto se urodily zajímavé výsledky. Chicago se nedokázalo vzpamatovat z vysoké porážky od Bostonu a padlo i s Pittsburghem, Columbus pěti góly přestřílel Floridu a vyhrál 5:2. Ani jeden z českých hráčů tentokrát nebodoval. Významné pocty se ale dočkal Slovák Marián Hossa. Tomu totiž Blackhawks vyvěsili dres s jeho číslem.

Chicago si chtělo napravit reputaci po vysoké porážce od Bostonu, místo toho schytalo další porážku. A to i přesto, že v utkání došlo k významné události. Slovák Marián Hossa se totiž dočkal významné pocty, zástupci Blackhawks mu vyvěsili pod strop United Center dres s jeho číslem.

Jejich fanoušci už pak ale příliš důvodů k radosti neměli. Na ledě totiž kraloval soupeřův klenot Sidney Crosby. Ten asistoval už u úvodní trefy McGinna ze druhé minuty, poté byl i u branky Rakella ze druhé třetiny. A z jeho strany to nebylo vše. V závěru třetí třetiny a za stavu 3:3 se dostal v brankovišti k odraženému puku a poslal Penguins do vedení.

Domácí to v posledních vteřinách zkusili v šesti, místo kýžené trefy ale inkasovali do prázdné klece. Branku zapsal Jeff Carter, jemuž nahrával opět Sidney Crosby. Pittsburgh i s Janem Ruttou, který strávil na ledě téměř 20 minut, a Petrem Mrázkem, jenž zůstal jen na lavičce, tak vyhrál 5:3.

​Radoval se i Columbus, který nasázel Floridě pět gólů. Velkou měrou se na výhře podílel Johnny Gaudreau, který dal jednu branku a na další dvě přihrál. Blýskl se také gólman Tarasov, jenž vytáhl procentuální úspěšnost na 93,9 %. Radko Gudas měl slušný icetime – 18 a půl minuty. Žádný bod ale nezaznamenal a s Panthers kousal porážku.

Výsledky nočních zápasů NHL:

Columbus Blue Jackets – Florida Panthers 5:2 (1:1, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 12. Činachov, 23. K. Johnson (J. Gaudreau, M. Bjork), 42. Kuraly (E. Robinson, Peeke), 48. J. Gaudreau (Nyquist), 59. Jenner (J. Gaudreau, Bemström) – 8. M. Tkachuk (Forsling), 37. Ekblad(Forsling, Cousins), 60. White (Cousins, Mahura)

Chicago Blackhawks – Pittsburgh Penguins 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 30. Khaira (Dickinson), 37. P. Kane (J. Toews, Murphy), 56. Kurashev – 2. McGinn (Rakell, Crosby), 23. Malkin(Poehling, P. Joseph), 25. Rakell (Crosby, M. Pettersson), 57. Crosby (Guentzel, Letang), 60. Carter (Crosby, Letang)