MS ve fotbale 2022

Krvavé zranění, penalta i osm gólů. Anglie načala MS kanonádou proti Íránu

Fotbalisté Anglie potvrdili ve svém úvodním zápase MS roli favorita a porazili Írán 6:2. Začátek utkání zdrželo zranění íránského gólmana, kvůli němuž se první poločas nastavoval o 14 minut, pak Albion rozpoutal gólostroj. Úvodní trefu obstaral Bellingham, dvěma góly se blýskl Saka a po jedné brance přidali Sterling, Rashford a Grealish. Angličané tak slaví snový začátek, i když dvakrát inkasovali. Obě branky soupeře vstřelil hráč Porta Mehdi Taremi.

Írán utrpěl první velkou ránu po necelých 20 minutách hry. Po srážce s Hosejním se zranil brankář Beirandvand a zápas pro něj skončil. Ošetření si vyžádalo několik minut, a tak se první poločas natáhl o 14 minut. Krátce po přerušení se opřel do balonu Maguire, který ale orazítkoval jen horní tyčku íránské svatyně.

Ve 35. minutě už ale šel Albion do vedení. Na centr z levé strany si naběhl Jude Belligham a střelou z hranice malého vápna otevřel skóre. O pár minut později se angličtí fanoušci radovali podruhé. V pokutovém území přiklepl Maguire míč Sakovi, který parádní ranou navýšil průběžné vedení.

Když běžela první minuta nastavení, udeřili Angličané potřetí. Kane našel ve vápně nabíhajícího Sterlinga, který střelou z voleje zvýraznil náskok svého týmu. V 62. minutě zacílil z hranice vápna Saka a přízemní ranou k levé tyči zvýšil na 4:0. O tři minuty později se dočkali své první trefy na šampionátu i Íránci.

​Mehdi Taremi ukázal instinkt zabijáka a nádherně propálil Pickforda. V 70. minutě opustil hrací plochu dvougólový Saka, kterého nahradil Marcus Rashford. O minutu později už se radoval z gólu. Albion tak upravil průběžný výsledek na 5:1. Ten ještě pár minut před koncem změnil Jack Grealish, jenž dostal výbornou nahrávku od Wilsona a zapsal se do střelecké listiny.

V závěru měl Írán standardní situaci, při které se Angličané dopustili faulu, a sudí po poradě s VARem tedy nařídil penaltu. Tu bezpečně proměnil Taremi a Írán nakonec padl s Anglií 2:6.

MS ve fotbale, skupina B:

Anglie–Írán 6:2 (3:0)
Branky: 35. Bellingham (Shaw), 43. Saka (Maguire), 45+1. Sterling (Kane), 62. Saka (Sterling), 71. Rashford (Kane), 90. Grealish (C. Wilson) – 65. Taremí (Gholízádeh), 90+13. Taremí (pen.)

Nejlepší hráč zápasu podle redakce Nova Sport: Bukayo Saka.

Jednadvacetiletý útočník Arsenalu se podílel na kanonádě proti Íránu dvěma brankami. Tu první vstřelil z halfvoleje na konci první půle, druhou zapsal v 62. minutě, kdy krásně pálil z hranice vápna. K výhře Albionu tak přispěl velkou měrou.

MS ve fotbale on-line

Fotbalové mistrovství světa se letos koná v Kataru od 20. listopadu do 18. prosince. Na našem webu vám nabídneme veškeré aktuality, program turnaje i výsledky