Hokej

Jaromír Jágr se naposledy rozloučil se svým otcem. Nechyběl ani Plekanec

V úterý ve 12 hodin se v kladenském kostele Nanebevzetí Panny Marie uskutečnilo poslední rozloučení s Jaromírem Jágrem starším, který zemřel 15. listopadu ve věku 82 let.

Na poslední cestě ho samozřejmě vyprovodila slavná 68 se svou přítelkyní Dominikou Branišovou a matkou Annou Jágrovou. Mezi hosty, kterých bylo několik desítek, se objevili také aktuální hráč Kladna Tomáš Plekanec, majitel hokejové Plzně Martin Straka či Jiří Šlégr. 

Jaromír Jágr starší se dlouhodobě potýkal se zdravotními problémy, kterým ve věku 82 let podlehl. Otec nejslavnějšího českého hokejisty byl od roku 1994 prezidentem Rytířů Kladno. Před deseti lety klub předal právě svému synovi a v roce 2014 byl uveden do síně slávy kladenského hokeje.

Související obsah

​O otci Jaromíra Jágra se vědělo, že chválou šetřil. A v roce 2006 zavzpomínal na začátky svého syna v NHL, o kterém se rozpovídal ve Střepinách. Tehdy prozradil, jak byl mladý Jaromír v zámořské soutěži nešťastný. "Brečel, že jede domů a že tam nebude, neskutečné peklo," řekl tehdy. "Pochvala za to, že tam vydržel a dokázal to. Nikdy jsem mu to ale neřekl, možná to někdy udělám," prohlásil tenkrát.

Jaromír Jágr se dojemným proslovem naposledy rozloučil se svým otcem: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události