MS ve fotbale 2022

Šok, blamáž, senzace! Saúdové otočili zápas s Argentinou, Messiho gól nestačil

Saúdská Arábie před fotbalovým mistrovstvím světa patřila mezi největší outsidery šampionátu, ale svěřenci trenéra Renarda ukázali, že se s nimi musí počítat. Saúdové první poločas proti Argentině prohráli kvůli Messiho gólu z penalty, ale v druhé půli utkání dvěma góly otočili, a tak berou senzační tři body.

Favorité mohli hned na úvod skórovat. Už ve druhé minutě měl obrovskou šanci Messi, ale jeho pokus z pokutového území skvěle vytěsnil brankář Al-Uwajs.

V osmé minutě se poprvé výrazně ukázal i tým rozhodčích. VAR upozornil hlavního sudího na jeden ze soubojů ve vápně a sudí Vinčič po zhlédnutí videa nařídil penaltu. K té se postavil Lionel Messi a rozšířil svou sbírku gólů z MS na sedm kusů.

V průběhu prvního poločasu Argentinci dokázali několikrát dostat míč do soupeřovy brány, ale buď šel praporek čárového sudího rovnou nahoru, nebo ofsajd odhalilo video. Do přestávky tak šli Jihoameričané s nejtěsnějším možným vedením.

Saúdové si o přestávce patrně řekli, že na favorita mají, a do druhé půle vlétli ve velkém stylu. Ve třetí minutě druhého poločasu Al-Šehrí dostal míč z poloviny hřiště, pohotově si připravil střeleckou pozici a naprosto přesně mířenou ranou k zadní tyči vyrovnal na 1:1.

​Namlsaným svěřencům trenéra Hervého Renarda to ovšem nestačilo a pokračovali v tlaku. V 53. minutě Al-Abedovu střelu dokázal ještě vyhlavičkovat Romero, jenže míč se odrazil k Al-Davsárímu, ten obelstil celou obranu soupeře a parádní střelou dovršil obrat na 2:1.

Argentinci se snažili alespoň vyrovnat, ale kapitán Messi nejprve z přímého kopu netrefil bránu a o pár minut později hlavou z nebezpečné pozice zamířil pouze doprostřed brány. V závěru ještě na brankové čáře dokázal zaskočit gólmana Al-Amry, a tak Saúdská Arábie dokázala dobránit senzační výhru 2:1.

Výsledek zápasu skupiny C:

Argentina – Saúdská Arábie 1:2 (1:0)
Branky: 10. Messi (pen.) – 48. Al Šehrí, 53. Al-Davsárí

Nejlepší hráč zápasu podle redakce Nova Sport: Hassan Altambakti

Altambakti byl v obraně jistý a dokázal řídit defenzivu outsidera proti favoritovi. I díky skvěle chytajícímu Al-Uwajsovi a celé kompaktní obraně povolil soupeři jen jeden gól z penalty a Saúdové si připsali senzační tři body.

MS ve fotbale on-line

Fotbalové mistrovství světa se letos koná v Kataru od 20. listopadu do 18. prosince. Na našem webu vám nabídneme veškeré aktuality, program turnaje i výsledky