Liberec deklasoval Kometu. Pardubice prodloužily svou sérii výher a dál vedou

Hokejisté Pardubic | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

V dohrávkách hokejové extraligy Liberec vysoko porazil Kometu Brno, Třinec doma těsně padl s Olomoucí a Pardubice prodloužily svou sérii výher, když v prodloužení přehrály Vítkovice.

Kometa Brno v dohrávce 17. kola hostila Bílé tygry z Liberce. Zápas se jí vůbec nevydařil. Přestože měla Kometa více střel na bránu, útočníci Brna brankáře Neužila překonat nedokázali ani jednou.

Naopak Liberec před půlkou zápasu vedl už 3:0 a vyhnal Furcha z branky domácích. Toho nahradil Marek Čiliak, který však také dvakrát kapituloval. Nejprve z nájezdu a poté i ze hry se prosadil Ordoš. Jeden gól dal i Furchovi, a tak si v zápase připsal hattrick. Liberec si tedy odváží z Brna výhru 5:0.

V dalším zápase Pardubice přijely do Vítkovic ve snaze prodloužit svou sérii výher. V polovině zápasu už Dynamo vedlo 4:2, ale ještě do konce druhé třetiny Vítkovice vyrovnaly.

V poslední třetině už branka nepadla a v prodloužení se také nikdo neprosadil. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější hosté a vezou si z Ostravy výhru 5:4. Pardubice prodloužily svou sérii výher již na jedenáct zápasů a upevnily si první místo v tabulce.

​V dohrávce 12. kola se proti sobě postavily týmy Třince a Olomouce. Ve vyrovnaném zápase nejdříve vedli hosté z Olomouce, ale na začátku třetí třetiny otočil skóre Voženílek.

Olomouc se nevzdala a výsledek opět otočila na svou stranu, když se nejprve v 52. minutě a poté minutu před koncem trefil Jakub Navrátil. Olomouc tak z Třince veze výhru 3:2.

Výsledky Tipsport extraligy:

Kometa Brno – Liberec 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
Branky: 11. Melancon (Balinskis, Bulíř), 25. Ordoš (Filippi, Derner), 29. Šír (Derner, Jelínek), 35. Ordoš, 50. Ordoš (Birner)

Vítkovice – Pardubice 4:5sn (2:3, 2:1, 0:0, 0:0)
Branky: 1. Dej (Mikuš), 13. Lakatoš (Bukarts, Marosz). 34. Dej (L. Kovář), 37. Bukarts (L. Kovář, Kalus) – 8. T. Dvořák (Poulíček), 8. T. Dvořák, 14. Radil (Čerešňák, Říčka), 28. Kousal (Radil, T. Zohorna), rozh. nájezd T. Zohorna

Třinec – Olomouc 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky: 29. Buček (M. Růžička), 47. Voženílek (Doudera, M. Růžička) – 26. Dujsík (Ondrušek, Káňa), 52. J. Navrátil (Plášek, Kunc), 59. J. Navrátil (Plášek)

Podobně jako Pardubice drží sérii výher v NHL New Jersey. Podívejte se jak slovenský útočník Devils Tatar vstřelil branku: