Hokej

Nezastavitelný Makar! Obránce Avs překonal 26 let trvající rekord NHL

Obránce Colorada Avalanche Cale Makar se opět nesmazatelně zapsal do historie NHL. Po nočním vítězství nad Dallasem 3:2 po nájezdech se stal nejrychlejším obráncem, který nasbíral 200 bodů v základní části. Na neuvěřitelný výkon mu stačilo pouhých 195 duelů.

Běžela 11. minuta zápasu mezi Dallasem a Coloradem a hostující Avalanche hráli přesilovou hru. Puk se dostal za branku na Rantanena, jenž nahrál na hranici pravého kruhu, kam si sjížděl Cale Makar. Ten neváhal a tvrdou ranou z první propálil Oettingera. Pro 24letého obránce tak šlo o jubilejní dvoustý bod v NHL. A v celé historii zámořské soutěže tohoto milníku nikdo z beků nedosáhl rychleji.

Makarovi na to stačilo pouhých 195 zápasů. Do této doby držel rekord od roku 1996 ruský obránce Sergej Zubov. Ten na to ale potřeboval 207 duelů. Makar, který pochází z Calgary, hraje svou pátou sezonu v NHL. Draftován byl v roce 2017 jako číslo čtyři. Prvně nastoupil v sezoně 2018/2019 v play-off, kde odehrál 10 zápasů.

Související obsah

​Debut v základní části si odkroutil až o rok později. A už tehdy si připsal parádních 50 bodů za 57 zápasů. V loňské sezoně z pozice asistenta kapitána dotáhl Avs k vytouženému Stanley Cupu, když v základní části zaznamenal 86 bodů (28 + 58) a v play-off přidal dalších 29 (8 + 21). Za své loňské výkony obdržel Norris Trophy pro nejlepšího obránce a také Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče play-off NHL.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události