MS ve fotbale 2022

Zápas Maroka s Chorvatskem moc šancí nenabídl. Duel skončil bez branek

První zápas ve skupině F obstaraly týmy Maroka a Chorvatska. Fanoušci na Al Bayt Stadium viděli jen pár ojedinělých šancí, utkání kralovaly spíše obrany, a gól tak nakonec nepadl. Druhé střetnutí ve skupině obstará od 20 hodin Belgie s Kanadou.

První poločas příliš fotbalové krásy nenabídl. O první větší pozdvižení se postaral Ivan Perišič, který napřáhl z hodně velké dálky a pořádně vystrašil gólmana Maroka. Ten nakonec zasahovat nemusel.

První opravdová gólovka přišla až v nastavení prvního poločasu. Prvně si musel Bono poradit s dlouhým nákopem a následně musel likvidovat nebezpečnou Vlašičovu střelu z malého vápna.

​Po změně stran se opět musel činit Bono. Toho vyzkoušel přímo z rohového kopu kapitán Modrič, ale neuspěl. Následně ve skluzu dorážel Lovren, jenže ani jemu se nezadařilo. První velkou šanci Maroka měl z přímého kopu Hakimi, jenž vyslal parádní střelu, ale Livakovič jeho pokus zneškodnil.

Do závěrečného hvizdu už se nic zajímavého nestalo, a zápas tak skončil 0:0 za doprovodu pískotu fanoušků. Dalším zápasem ve skupině F bude od 20 hodin duel mezi Belgií a Kanadou.

Výsledek zápasu skupiny F:

Maroko–Chorvatsko 0:0

Muž zápasu podle redakce Nova Sport: Achraf Hakimi

Pravý bek Maroka plnil svědomitě své obranné úkoly a Chorvaty k ničemu nepouštěl. Navíc se snažil podporovat i útok. Ve druhém poločase se dostal k nejnebezpečnější střele marockého výběru, když vyslal tvrdou bombu z přímého kopu, ale Livakovič ji dokázal vyrazit.

MS ve fotbale on-line

Fotbalové mistrovství světa se letos koná v Kataru od 20. listopadu do 18. prosince. Na našem webu vám nabídneme veškeré aktuality, program turnaje i výsledky