MS ve fotbale 2022

Španělé nepustili soupeře ke střele, Kostariku rozstříleli sedmi góly

Španělé na rozdíl od Argentiny a Německa potvrdili roli jasného favorita a v souboji s Kostarikou nedali soupeři šanci. Jedni z favoritů fotbalového mistrovství světa si s outsiderem pohráli, nastříleli mu sedm branek a nepustili ho ani k jedné střele.

Souboj Španělska s Kostarikou připomínal souboj kočky s myší. V prvním poločase hráči z Pyrenejského poloostrova téměř nepustili soupeře k míči a nepovolili mu ani jednu střelu. Naopak sami síť soupeře rozvlnili několikrát. Poprvé se to povedlo v 11. minutě Danimu Olmovi, který si přiťuknul míč s Gavim a šikovně se prosadil ve vápně.

O deset minut později využil centr Jordiho Alby Asensia a Španělé vedli už 2:0. Po dalších deseti minutách evropský tým dostal možnost zahrávat penaltu po faulu ve vápně a k míči se postavil jediný z útočné trojice, který do té doby nedal gól. Ferrán Torres se z 11 metrů nemýlil, takže Španělsko vedlo už 3:0. A tento výsledek vydržel až do přestávky.

Ani po ní Španělé nepolevili a v 54. minutě se Ferrán Torres prosadil i ze hry. První střela mu nevyšla, ale dostal se k odraženému míči, obtočil se uprostřed vápna a poslal míč do sítě. Bůra dovršili Španělé v 74. minutě. Střídající Morata poslal nadýchaný oblouček na hranici vápna Gavimu a 18letý záložník Barcelony poslal míč volejem o tyč do brány.

​Demolice pokračovala i v posledních minutách. V 90. minutě se prosadil ještě Carlos Soler a ve 3. minutě nastavení další ze střídajících hráčů Álvaro Morata. O jednoznačném zápase hovoří i statistiky. Kostaričané za celý zápas neměli ani jeden střelecký pokus a v držení míče za soupeřem zaostali o tři třídy.

Výsledek skupiny E:

Španělsko–Kostarika 7:0 (3:0)
Branky: 11. Olmo, 21. Asensio, 31. Torres (pen.), 54. Torres, 74. Gavi, 90. Soler, 90+3. Morata

Muž zápasu podle redakce Nova Sport: Gavi

Gavi přispíval k drtivému ofenzivnímu tlaku. Sám dal jeden gól a Olmovi připravil první branku zápasu.

MS ve fotbale on-line

Fotbalové mistrovství světa se letos koná v Kataru od 20. listopadu do 18. prosince. Na našem webu vám nabídneme veškeré aktuality, program turnaje i výsledky