MMA

Procházka si přetrhal vazy, prozradil trenér. S UFC mají dohodu

Ve středu pozdě večer do Česka dorazila ze zámoří smutná zpráva –⁠ MMA zápasník Jiří Procházka utrpěl vážné zranění a musel odstoupit z titulového zápasu v UFC. Trenér a manažer bojovníka z Hostěradic Martin Karaivanov prozradil, jak ke zranění došlo a jaké jsou další plány.

Procházka v prohlášení na instagramu informoval, že po zranění ramene musel odstoupit z titulové odvety proti Gloveru Teixeirovi. Jelikož je zranění vážné, uvolnil post šampiona pro ostatní bojovníky a sám o mistrovský pás zabojuje až po zranění. Více informací poskytl v krátkém rozhovoru pro TN.cz Procházkův trenér a manažer Martin Karaivanov.

Jak ke zranění došlo?

Došlo k tomu při tréninku. Při jednom wrestlingovém porazu si Jiří vyhodil rameno a přetrhaly se mu tam vazy.

Diagnóza jsou tedy přetrhané vazy? Jak je zranění vážné?

Byl na magnetické rezonanci, má přetrhané vazy a vypadá to na operaci.

Plánujete okamžitý přelet do Česka kvůli operaci?

Plán je takový, že tu vydržíme do UFC turnaje, protože to teď hned nejde operovat kvůli otoku. Konzultujeme to jak s lékaři tady v Americe, tak s lékaři z Česka a v nejbližších hodinách se rozhodneme, kde operaci podstoupíme.

Jak těžké bylo rozhodnutí vzdát se titulu v polotěžké váze?

Bylo to těžké. Jednali jsme s UFC a po nějaké době jsme došli ke společnému rozhodnutí, že to bude asi nejlepší varianta.

Související obsah

Titul je tedy volný a porvou se o něj ostatní. Máte od UFC slíbeno, že až se Jiří uzdraví, bude hned moct bojovat o titul?

Ano, to bylo součástí dohody.

Po zisku titulu v UFC přiletěl Procházka do svých domovských Hostěradic vrtulníkem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události