MS ve fotbale 2022

Parádní gesto. Japonští fanoušci po šokující výhře uklízeli odpadky

Parádní gesto. Japonští fanoušci po šokující výhře uklízeli odpadky
Fanoušci Japonska po sobě po zápase uklidili sektor | Zdroj: Profimedia.cz

To se jen tak nevidí. Japonští fanoušci se po šokujícím vítězství nad Německem opět předvedli v dobrém světle. Po závěrečném hvizdu místo bujarých oslav uklidili sektor, ve kterém při utkání fandili. Na odpadky si připravili igelitové pytle a posbírali všechno, co se dalo. Stadion tak opouštěli nejen s výhrou v zádech, ale také s dobrým pocitem.

Japonsko ve svém úvodním zápase na MS v Kataru senzačně porazilo favorita z Německa. Kromě vítězného týmu ale zaplnili novinové titulky i japonští fanoušci. Ti totiž oslavili triumf úklidem. 

Po závěrečném hvizdu vytáhli igelitové pytle a začali ve svém sektoru uklízet odpadky, které se na tribuně nahromadily. Khalifa International Stadium tak opouštěli s dobrým pocitem. A vysloužili si za to velkou pochvalu.

Podobně se zachovali už před čtyřmi lety na MS v Rusku. Uklízeli i příznivci, kteří si našli cestu na zahajovací duel šampionátu mezi domácím Katarem a Ekvádorem. 

Související obsah

​Japonci se tak zachovali podle zásad své země, která je vyhlášena tím, že klade velký důraz na čistotu. Ta je součástí kultury a vštěpuje se všem obyvatelům Japonska už od raného dětství. 

"Úklid po fotbalových zápasech je rozšířením základního chování, které se učí ve škole, kde děti uklízejí školní třídy a chodby," řekl profesor sociologie na univerzitě v Ósace Scott North pro BBC už v roce 2018, kdy japonští fanoušci zaujali úklidem na stadionu poprvé.  

Japonsko překvapivě porazilo ve svém úvodním zápase na MS favorizované Německo:

TN.cz

MS ve fotbale on-line

Fotbalové mistrovství světa se letos koná v Kataru od 20. listopadu do 18. prosince. Na našem webu vám nabídneme veškeré aktuality, program turnaje i výsledky

Speciál ms ve fotbale 2022
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události