MS ve fotbale 2022

Malý fanoušek se kvůli MS ostříhal na Ronalda. Vyhodili ho za to ze školy

Malý fanoušek se kvůli MS ostříhal na Ronalda. Vyhodili ho za to ze školy
Brazilec Ronaldo na MS 2002 | Zdroj: Profimedia.cz

Tohle se jen tak nevidí. Teprve 12letý Alfie Ransom z Hullu se nechal kvůli mistrovství světa ve fotbale speciálně ostříhat a ve škole za to schytal tvrdý trest. Doma si vyprosil na mamince, aby mu upravila vlasy podle Brazilce Ronalda, který zářil na MS 2002 a pomohl své zemi k titulu. U vedení Sirius Academy West se ale mladý student nesetkal s pochopením, a z ústavu ho tak dočasně vyhodili. Může se vrátit až ve chvíli, kdy si hlavu oholí.

Nadšení některých fotbalových fanoušků nezná meze, obzvlášť v době, kdy se konají vyhlášené světové akce. Nejinak tomu je i v době MS v Kataru. Právě kvůli němu se nechal 12letý Alfie Ransom ostříhat. Maminka mu to sice nejdřív nechtěla povolit, pak ale podlehla tlaku a sama mu na hlavě vytvořila účes, jímž chlapec okopíroval Brazilce Ronalda. I přesto, že chlapec fandí Anglii, jež v úvodní bitvě MS porazila Írán vysoko 6:2.

Bývalý hvězdný útočník měl speciální účes na světovém šampionátu v roce 2002 a pomohl Kanárkům k vítězství v celém turnaji. Zatímco slavný Brazilec slavil úspěchy, mladý student se ve škole nesetkal s pochopením. Zástupci Sirius Academy West v Hullu, kam chlapec chodí, ho totiž dočasně vyhodili, protože prý porušil školní řád. 

Ten totiž říká, že studenti musí být vhodně upravení. "Účesy musí být pro akademii vhodné. Studenti by neměli mít žádné extrémní účesy nebo nepřirozenou barvu vlasů," stojí ve školních regulích.

Alfieho maminku ale tvrdý trest přesto hodně naštval. "V dnešní době školy přijímají lidi takové, jací jsou. Podporují je v tom, aby byli jedineční a sami sebou. V čem je tohle jiné? Ronaldo je jedním z oblíbených hráčů mého syna a je to mistrovství světa," uvedla podle SPORTbible

Související obsah

"Alfieho přátelé si účes zamilovali a Alfie byl opravdu šťastný a sebevědomý. Má rád školu, ale nebude mu dovoleno se vrátit, dokud si celou hlavu neoholí, což je směšné, protože to ani trochu neovlivní jeho učení," doplnila. Její syn si tak nejspíš bude muset vlasy oholit, aby se do školy mohl vrátit. 

Anglie v úvodním zápase MS porazila Írán o čtyři branky:

TN.cz

MS ve fotbale on-line

Fotbalové mistrovství světa se letos koná v Kataru od 20. listopadu do 18. prosince. Na našem webu vám nabídneme veškeré aktuality, program turnaje i výsledky

Speciál ms ve fotbale 2022
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události