MS ve fotbale 2022

Uruguay trefila dvakrát tyč. S Jižní Koreou se nakonec rozešla bez branek

Další bezgólový zápas má za sebou letošní světový šampionát. Duel Uruguaye a Jižní Korey nabídl naprosté minimum šancí a k vidění byly pouze dvě tyče od jihoamerického celku. V oficiálních statistikách dokonce není zaznamenaná ani jedna střela na branku. Další zápas ve skupině H odehraje Portugalsko a Ghana.

Uruguay ani Jižní Korea toho v zápase příliš nepředvedly. V první půli letěl do vápna asijského celku zajímavý centr, na který jen těsně nedosáhl Darwin Núñez. Obrovskou příležitost po půlhodině hry spálil Hwang I-čo, jenž byl sám před uruguayským gólmanem. Branku však přepálil.

Minutu před koncem prvního poločasu měl velkou šanci také výběr Diega Alonsa. Na rohový kop si nejvýše naskočil kapitán Diego Godín, ale hlavou trefil pouze tyč.

​Po změně stran opět zahrozila Uruguay. Za vápnem napřáhl ke střele Núñez, míč chtěl do branky dostat hlavou Cavani, ale balon netrefil. V samotném závěru vyslal dělovku Valverde, jenže jeho střela skončila na tyči. Zápas tak skončil 0:0. Další duel ve skupině H odehraje Portugalsko s Ghanou.

Výsledek zápasu skupiny H:

Uruguay – Jižní Korea 0:0

Muž zápasu podle redakce Nova Sport: Mathías Olivera

Levý obránce Olivera byl na své straně naprosto suverénní a nepouštěl Jihokorejce téměř k ničemu. Navíc podporoval svůj tým i směrem dopředu.

MS ve fotbale on-line

Fotbalové mistrovství světa se letos koná v Kataru od 20. listopadu do 18. prosince. Na našem webu vám nabídneme veškeré aktuality, program turnaje i výsledky