MS ve fotbale 2022

O výhře Švýcarska rozhodl rodilý Kamerunec. Gól neslavil

Zápas Švýcarska s Kamerunem nabídl vyrovnanou podívanou. Zpočátku byli lepší Kamerunci, ale gólové příležitosti využít nedokázali. V druhé půli už byli lepší Švýcaři a jedním gólem rozhodli o své výhře. Pikantní bylo, že o gól Švýcarska se postaral Breel Embolo, rodák z Kamerunu.

V roli favorita šli do zápasu Švýcaři, ale byli to Kamerunci, kdo měl první šance. V desáté minutě Mbeumo nepřihrál lépe postavenému Choupo-Motingovi a zkusil střelu z úhlu, kterou Sommer vyrazil. Ekambiho dorážka následně mířila nad břevno. O čtyři minuty později už se Choupo-Moting dostal do šance. Běžel sám na brankáře Mönchengladbachu, jenže zpomalil natolik, že obránce Akanji ho stihl doběhnout a svým nárazem Kamerunce dostatečně rozhodil, takže jeho střela neměla gólové parametry.

V závěru poločasu zahrozil i Švýcar Akanji, jenže hlavou po rohovém kopu netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Po přestávce už na gólovou radost došlo. Shaqiri ze strany poslal naprosto přesný míč na Embola a ten si nikým nehlídaný na malém vápně věděl rady.

Do takřka totožné šance se v 66. minutě opět po přihrávce Shaqiriho dostal Vargas, ale jeho střelu už dokázal brankář Onana chytit.

​V druhé půli to ovšem vypadalo, jako by Kameruncům došel dech, do žádné větší šance se nedostali. Naopak Švýcar Seferovič ještě v nastaveném čase zahrozil, ale gólovou radost mu parádním blokem překazil Castelletto. Švýcary to ale mrzet nemuselo, výhru 1:0 si pohlídali a připsali si první tři body do tabulky.

Výsledek zápasu skupiny G:

Švýcarsko–Kamerun 1:0 (0:0)
Branka: 48. Embolo

Muž zápasu podle redakce Nova Sport: Silvan Widmer

Widmer byl v defenzivě bezchybný a jednu soupeřovu tutovku uhasil skvělým skluzem. K tomu přidal i několik centrů v útoku.

MS ve fotbale on-line

Fotbalové mistrovství světa se letos koná v Kataru od 20. listopadu do 18. prosince. Na našem webu vám nabídneme veškeré aktuality, program turnaje i výsledky