MS ve fotbale 2022

Ghaňan oslavil gól jako Ronaldo. Portugalec se jen vztekal

Utkání Portugalska s Ghanou na fotbalovém mistrovství světa nabídlo v druhém poločase úchvatnou podívanou. Kromě všech možných herních momentů ale vzbudila velké emoce i jedna gólová oslava. Ghaňan Osman Bukari totiž po snížení na 2:3 oslavil gól typickým ronaldovským stylem. Portugalec byl tou dobou už po vystřídání na lavičce a rozzlobil se.

Gól, krátký běh, výskok s otočkou o 180 stupňů a ruce za záda. To je oslava typická pro Cristiana Ronalda. Portugalec ji sám předvedl, když gólem z penalty otevřel skóre proti Ghaně.

Za stavu 3:1 Ronaldo vystřídal a asi čekal, že už si v klidu vychutná závěr zápasu, ale hned dvakrát mu ještě pořádně stoupnul tlak. V 89. minutě totiž Osman Bukari hlavou snížil na 2:3 a zdramatizoval zápas. Ronalda ještě rozzuřil tím, že provokativně gól oslavil "po ronaldovsku". Kapitán Portugalců na lavičce jen vztekle máchnul rukou.

Na sociálních sítích se ihned strhla bouře reakcí. Jedni fanoušci se smáli, druzí to považovali za trapné a nevhodné.

Pro Ronalda to ale nebyl poslední znepokojivý moment. V poslední minutě nastaveného času si totiž brankář Costa nevšiml za sebou stojícího Iňakiho Williamse. Útočník Bilbaa se šikovně dostal k míči a mohl překonat překvapeného brankáře, jenže v kritický moment podklouznul, takže Ronaldo i všichni ostatní Portugalci si mohli zhluboka oddechnout.