MS ve fotbale 2022

Brazilci na úvod mistrovství uspěli. Srby srazil dvěma góly Richarlison

Do světového šampionátu vkročil už také největší favorit celého turnaje z Brazílie. Pětinásobní mistři světa v prvním duelu změřili síly se Srbskem, které díky povedenému druhému poločasu porazili 2:0. Obě branky vstřelil Richarlison a především druhý gól stál opravdu za to.

Jako první o sobě dali vědět Brazilci. Dobrou přihrávku za obranu dostal Vinícius Junior, ale Milinkovič-Savič výborně vyběhl a prvotní nebezpečí dokázal zneškodnit. Další možnost měl Raphinha, jenž byl v dobré pozici, ale jeho střela nebyla dostatečně razantní, a navíc mířila pouze do míst, kde stál srbský gólman.

Tentýž hráč mohl Kanárky poslat do vedení ihned po změně stran, ale tváří v tvář soupeřově brankáři neuspěl. Po hodině hry napřáhl zpoza vápna Aléx Sandro a Srbsko zachránila tyč. O tři minuty později se ale skóre měnilo.

Střelu Viníciuse Juniora Milinkovič-Savič vyrazil pouze k Richarlisonovi, jenž se z dorážky nemýlil. Ten samý hráč zvýšil na 2:0 v 73. minutě nádherným akrobatickým způsobem.

​Jihoameričany druhá branka uklidnila a se Srby už si poté hráli. Nádhernou ránu vyslal ještě Casemiro, ale jeho projektil skončil pouze na břevnu. Do konce zápasu už další gól nepadl, a Brazílie tak porazila Srbsko 2:0. Kanárci sehrají druhý duel ve skupině 28. listopadu proti Švýcarsku, Srbsko tentýž den vyzve Kamerun.

Výsledek zápasu skupiny G:

Brazílie–Srbsko 2:0 (0:0)
Branky: 63. Richarlison, 73. Richarlison

Muž zápasu podle redakce Nova Sport: Richarlison

O muži zápasu nebylo pochyb. Richarlison dvěma góly rozhodl o třech bodech pro Brazílii, přičemž druhá branka stála opravdu za to.

MS ve fotbale on-line

Fotbalové mistrovství světa se letos koná v Kataru od 20. listopadu do 18. prosince. Na našem webu vám nabídneme veškeré aktuality, program turnaje i výsledky