MS ve fotbale 2022

Ronaldo se gólem proti Ghaně zapsal do historie. Dokázal něco, co nikdo před ním

Cristiano Ronaldo | Zdroj: Profimedia

Cristiano Ronaldo překonal další rekord. Svým gólem na mistrovství světa proti Ghaně se stal prvním hráčem historie, který se trefil na pěti různých světových šampionátech.

Pouť za historickým milníkem začal Portugalec na světovém šampionátu v Německu v roce 2006. Tehdy mu bylo 21 let. V úvodním zápase s Angolou odehrál hodinu, ale prosadit se nedokázal. Premiérové branky se dočkal v následujícím zápase s Íránem, když zvýšil z penalty na 2:0. Na turnaji už se poté netrefil a s Portugalskem skončil nakonec na čtvrtém místě.

Uplynuly čtyři roky a přišlo mistrovství světa v Jihoafrické republice. Ronaldo se opět prosadil až ve druhém zápase. Soupeřem Portugalců byla Severní Korea, kterou svěřenci tehdejšího kouče Carlose Queiroze zdecimovali 7:0. CR7 tehdy vstřelil šestý gól a se svým národním týmem skončil v osmifinále.

O další čtyři roky později se konal mundial v Brazílii a i zde si Ronaldo připsal jednu branku. Tentokrát to bylo až v závěrečném duelu skupiny proti Ghaně, kterou Portugalci porazili 2:1 a Ronaldo rozhodl v 80. minutě. Portugalsko tehdy vypadlo už v základní skupině.

​Zatím gólově nejpodařenější vystoupení si Ronaldo připravil na mistrovství světa v Rusku v roce 2018. Hned v prvním zápase se Španělskem nasázel hattrick a duel skončil 3:3. Druhé střetnutí přišlo proti Maroku a rodák z Madeiry ho rozhodl jediným gólem. Portugalsko vypadlo v osmifinále, když ho porazila Uruguay 2:1.

Ve čtvrtek proti Ghaně proměnil v 65. minutě pokutový kop a trefil se tak na pátém světovém šampionátu, což do této doby nikdo jiný nedokázal. Portugalsko vyhrálo 3:2 a ještě ho čekají zápasy s Uruguayí a Jižní Koreou.

Podívejte se na sestřih duelu mezi Portugalskem a Ghanou:

MS ve fotbale on-line

Fotbalové mistrovství světa se letos koná v Kataru od 20. listopadu do 18. prosince. Na našem webu vám nabídneme veškeré aktuality, program turnaje i výsledky