MS ve fotbale 2022

Brankář Walesu dostal první červenou MS. Íránci urvali výhru v nastavení

Zápas fotbalového mistrovství světa mezi Walesem a Íránem skončil nečekanou výhrou íránského týmu. Outsider byl celý duel nebezpečnější. Brankář Walesu Wayne Hennessey v 86. minutě dostal červenou kartu a Íránci o výhře rozhodli dvěma góly v posledních minutách nastavení.

Do první velké šance utkání se dostali favorizovaní Velšané, jenže Robertsův centr měl Moore na dlouhou nohu, a tak dokázal zakončit pouze směrem na brankáře soupeře. Od té doby byli nebezpečnější Íránci.

O tři minuty později jako první dostali míč do brány. Gholizadeh ale byl v době finální přihrávky v ofsajdu. Íránci tušili, že gól nebude platit, a tak se nijak výrazně neradovali. Videozáznam poté ofsajd potvrdil. Reprezentanti z Asie měli v nastaveném čase další šance, ale brankáře Hennesseyho nepřekonali.

Po 50 minutách hry měli Íránci obří šanci. Azmoun svou střelou ale orazítkoval jen pravou tyč. O pár sekund později se míč dostal ke Gholizadehovi, ale ten trefil pro změnu levou tyč, Azmounovu následnou dorážku zastavil Hennessey.

Po dalších šancích Íránu přišel zlomový moment. Hennessey proti gólové šanci předvedl dlouhý výběh, po kterém soupeře zastavil hrubým zákrokem. Při něm Taremiho trefil kolenem do hlavy. Sudí nejdřív udělil žlutou kartu, ale po zhlédnutí videa Hennesseyho vyloučil.

​Íránci se v nastaveném čase hnali za vítězným gólem a v 98. minutě se stal hrdinou celého týmu Cheshmi. Hráč Esteghlalu napřáhl ke střele zpoza vápna a jeho rána zamířila přesně k tyči.

Na hřišti vypukla obrovská euforie, po které Velšané vsadili na jednu kartu a zkusili ještě zápas zremizovat. Z protiútoku v 11. minutě nastavení zpečetil výhru Rezaeian druhým gólem, a tak Írán po úvodní prohře 2:6 s Anglií mohl slavit zaslouženou výhru 2:0 nad Walesem.

Výsledek zápasu skupiny B:

Wales–Írán 0:2 (0:0)
Branky: 90 + 8. Cheshmi, 90 + 11. Rezaeian

Muž zápasu podle redakce Nova Sport: Ramin Rezaeian

Pravý bek Íránu si celý zápas plnil povinnosti v obraně a pomáhal i v útoku. V závěru zápasu pečetil výhru druhým gólem.

MS ve fotbale on-line

Fotbalové mistrovství světa se letos koná v Kataru od 20. listopadu do 18. prosince. Na našem webu vám nabídneme veškeré aktuality, program turnaje i výsledky