MS ve fotbale 2022

Katar dal svou první branku v historii MS. To však nestačilo a se Senegalem prohrál

Druhé kolo proti sobě svedlo ve skupině A Senegal a Katar. Domácí fotbalisté chtěli odčinit první porážku na mistrovství světa, to se jim však nepodařilo, ale aspoň vstřelili gól.

Favority byli před zápasem Senegalci, ale Katařané si chtěli připsat první body v historii světových šampionátů a také vstřelit první branku.

Už od začátku však byli lepší afričtí fotbalisté, kteří si také vytvářeli šance. Ke gólu jim ale pomohli sami Katařané. V obraně dělali domácí hodně chyb a ve 40. minutě se jim to vymstilo. Khoukhimu se zamotal míč pod nohama a toho dokázal využít Boulaye Dia, který prostřelil brankáře Barshama.

Chvíli po začátku druhého poločasu se opět měnilo skóre. Senegal měl výhodu rohového kopu a tu dokázal zužitkovat Diedhiou, když se prosadil hlavou. Vedení 2:0 Senegalce uspokojilo a Katar se začal více dostávat do šancí.

Katarská aktivita vyústila až ve snížení. V 78. minutě se po krásném centru od pomezní lajny prosadil hlavou Mohammed Muntari. Katar tak snížil na rozdíl jediné branky.

​To si Senegal nenechal líbit a o chvíli později opět odskočil na rozdíl dvou branek. V 84. minutě se prosadil Dieng a upravil skóre do konečné podoby 3:1 pro Senegal.

Výsledek zápasu skupiny A:

Katar–Senegal 1:3 (0:1)
Branky: 78. Muntari – 41. Dia, 48. Diedhiou, 84. Dieng

Muž zápasu podle redakce Nova Sport: Famara Diedhiou

Vstřelil vítězný gól svého týmu, a než v 74. minutě vystřídal, provětrával pravidelně obranu soupeře.