Davidové v Bostonu opět řádili. Krejčí dvěma góly srovnal, Pastrňák rozhodl

Čeští hokejisté v dresu Bostonu byli opět hodně vidět, a to především Davidové Krejčí s Pastrňákem. Bruins prohrávali s Carolinou 0:2, ale Krejčí dvěma góly srovnal. V prodloužení rozhodl Pastrňák.

Hurricanes se dostali do vedení v sedmé minutě. Od pravého mantinelu vypálil Svečnikov, jehož pokus tečoval Aho a z dorážky se prosadil Stefan Noesen. Ještě v první dvacetiminutovce hosté navýšili na 2:0, když se zpoza branky trefil Jesperi Kotkaniemi.

Poté už přišly chvíle českých hokejistů. Půl minuty před koncem druhé části posunul kotouč Zacha na Pastrňáka, ten našel na druhé straně volného Davida Krejčího, jenž se trefil přesně do protější šibenice.

​Na 2:2 vyrovnal opět David Krejčí. V přesilové hře nahodil puk od modré a propálil Kočetkova. Šedesát minut hry tak nerozhodlo a šlo se do prodloužení. V něm měli Bruins výhodu přesilové hry, David Pastrňák dostal nabito na levý kruh a jeho dělovka skončila až za zády gólmana Caroliny.

Boston tak vyhrál i 12. domácí duel a stanovil nový rekord NHL.

Výsledek NHL:

Boston Bruins – Carolina Hurricanes 3:2 pr. (0:2, 1:0, 1:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 40. Krejčí (Pastrňák, Zacha), 51. Krejčí (Zacha, N. Foligno), 64. Pastrňák (Marchand, Bergeron) – 7. Noesen (Aho, A. Svečnikov), 16. Kotkaniemi (Jarvis, Pesce)