MS ve fotbale 2022

Lewandowski poprvé skóroval na MS. Saúdové tlačili, ale vyhrálo Polsko

Fotbalisté Saúdské Arábie předvedli na mistrovství světa další obdivuhodný výkon. Poláky přestříleli a celý zápas byli aktivnější, jenže gól nedali ani ze hry, ani z penalty. Na druhé straně Robert Lewandowski přihrál na první gól, poté dal i svůj premiérový gól na světovém šampionátu. Polsko se tedy po výhře 2:0 dostalo na první místo skupiny C.

Saúdové šli do zápasu s tím, že v případě výhry mohou být prvním týmem, který si zajistí postup ze skupiny. A byli to právě oni, kdo si vytvořil první větší šance v zápase. Burajkovu střelu ale zastavil Krychowiak hlavou a Kannovu dělovku chytil brankář Szczesny.

Ve 20. minutě mohli jít Poláci do deseti. Matty Cash už měl žlutou kartu a trefil soupeře loktem do hlavy. Sudí Sampaio ale druhou žlutou nevytáhl. A byl to právě Cash, kdo ve 39. minutě založil gólovou akci. Lewandowski se sice sám neprosadil, ale po vlastním pokusu přihrál pod sebe na Zieliňského a ten ránou pod břevno skóroval.

V nastaveném čase rozhodčí nařídil přísnou penaltu proti Polsku, ale Davsárího pokus z 11 metrů chytil Szczesny. A ještě lepší zákrok předvedl proti Burajkově dorážce.

Po přestávce Saúdové svého soupeře tlačili, ale největší šance měli Poláci z brejků. Milik nejprve trefil břevno a o tři minuty později Lewandowski poslal míč kolenem pouze do tyče. V 82. minutě už se Lewandowski své velké chvíle dočkal. Al Malki hrubě chyboval a střelec Barcelony se dostal k míči takřka bez práce. S brankářem si poradit dokázal, takže mohl slavit svůj první životní gól na mistrovství světa.