MS ve fotbale 2022

Argentina napravila úvodní zaváhání. Messi ji spasil gólem a asistencí

Lionel Messi opět ukázal, jak důležitým hráčem je. Argentina v úvodním zápase fotbalového mistrovství světa prohrála se Saúdskou Arábií a trápila se dlouho i s Mexikem. Jenže Messiho extratřída se opět ukázala. Malý šikula nejprve vstřelil gól zpoza vápna a na druhý ještě přihrál.

Argentina šla do zápasu s tím, že bezpodmínečně musí bodovat, aby si udržela šanci na postup ze skupiny, ale směrem do ofenzivy to z její strany nebyl v prvním poločase žádný koncert.

První velkou šanci měli v desáté minutě Mexičané, Chavezův přímý kop ale žádný z jeho spoluhráčů nedokázal usměrnit do brány. Argentinci pořádně zahrozili až ve čtyřicáté minutě. Lautaro Martínez ovšem bránu hlavou netrefil.

Ještě před přestávkou Mexiko zahrávalo přímý kop z nebezpečné vzdálenosti, ale Vegovu ránu brankář Martínez chytil.

V druhé půli se výkon Argentiny zlepšil a zabral její hrdina Lionel Messi. Přímák v 51. minutě sice poslal nad bránu, ale o 13 minut později napřáhl k přízemní střele a trefil přesně prostor u bližší tyče, kam Ochoa nezvládl doskočit.

​Od Messiho to ale nebylo vše. V 87 minutě nachystal výbornou šanci Enzu Fernándezovi a mladík hrající za Benficu Lisabon vyslal nechytatelnou střelu. Další gól už nepadl, takže Argentinci mohli slavit výhru 2:0 a posun na druhé místo v tabulce.

Výsledek zápasu skupiny C:

Argentina–Mexiko 2:0 (0:0)
Branky: 64. Messi, 87. Fernández

Muž zápasu podle redakce Nova Sport: Lionel Messi

Mužem zápasu nemůže být nikdo jiný než Lionel Messi. Sám se postaral o vítězný gól a v závěru přichystal Fernándezovi pojistku na 2:0.