Pastrňák oblékl fotbalový dres. Komu na mistrovství světa fandí?

David Pastrňák | Zdroj: Profimedia

Český hokejový útočník Bostonu Bruins David Pastrňák dal před pátečním zápasem s Carolinou Hurricanes najevo, komu přeje na letošním fotbalovém mistrovství. Jelikož česká reprezentace na turnaji chybí, navlékl na sebe dres Belgie.

O Davidu Pastrňákovi se ví, že je velký fotbalový fanoušek. V Česku je klubem jeho srdce Baník Ostrava, což ukázal i loni, když bez trička roztleskával právě kotel Baníku.

Havířovský rodák jistě sleduje také právě probíhající světový šampionát v Kataru, kde sice chybí česká reprezentace, ale i tak si Pastrňák našel oblíbený tým. Podle oblečení, které měl na sobě před zápasem s Carolinou zřejmě přeje belgickému celku.

Pastrňákův dress code evidentně přinesl Bruins štěstí. Boston sice prohrával po první třetině s Hurricanes 0:2, ale skóre dokázal otočit. Dvěma góly vyrovnal David Krejčí a v prodloužení rozhodl právě Pastrňák. Díky tomu tak Bruins překonali rekord NHL, když dokázali vyhrát zatím všech 12 domácích zápasů v řadě.

​Na světovém šampionátu se daří i Belgii, jež zvládla své úvodní vystoupení s Kanadou, kterou porazila 1:0. Druhý zápas čeká na Rudé ďábly v neděli od 14 hodin, kdy se střetnou s Marokem.