MS ve fotbale 2022

Může Belgie vyhrát MS? Nemáme šanci, jsme příliš staří, říká De Bruyne

Může Belgie vyhrát MS? Nemáme šanci, jsme příliš staří, říká De Bruyne
Kevin De Bruyne | Zdroj: Profimedia

Hodně rozruchu vzbudil rozhovor belgické hvězdy Kevina De Bruyna pro The Guardian. V něm se záložník Manchesteru City rozpovídal o šancích Belgie na mistrovství světa v Kataru. Podle jeho slov nemá výběr Roberta Martíneze šanci na titul.

"Nemáme šanci, jsme příliš staří," prozradil pro The Guardian De Bruyne. "Myslím, že naše šance byla v roce 2018. Máme dobrý tým, ale stárne. Přišli jsme o některé klíčové hráče. Přicházejí k nám dobří noví hráči, ale nejsou na takové úrovni jako jiní hráči v roce 2018. Vidím nás spíše jako outsidery," pokračoval 31letý rodák z Gentu.

Právě na šampionátu v roce 2018 si došla Belgie pro bronzové medaile. V semifinále prohrála s pozdějšími mistry světa z Francie 0:1, ale v boji o bronz zdolala výběr Anglie 2:0.

I samotný De Bruyne přiznává, že věk se na něm začíná podepisovat, a to hlavně co se rekonvalescence týče. "Jsem plně schopen dělat to, co potřebuji, ale cítím rozdíl ve srovnání s dobou před osmi lety. Potřebuji více léčby, více odpočinku," přiznal De Bruyne, který byl v letošním Zlatém míči na druhém místě.

Související obsah

​"Když byl mladší, den po zápase se mě zeptal, jestli si půjdeme zahrát tenis. Teď mi jen řekne, že si potřebuje odpočinout, protože ho bolí tělo," prozradila manželka De Bruyna.

Na letošním světovém šampionátu má za sebou Belgie zatím jeden zápas. Souboj s Kanadou nakonec zvládla, porazila ji 1:0. Druhý duel čeká Belgičany v neděli od 14 hodin proti Maroku. Skupinu uzavřou 1. prosince střetnutím s Chorvatskem.

Podívejte se na statistiky Kevina de Bruyna:

Podívejte se na sestřih utkání Belgie s Kanadou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události