MS ve fotbale 2022

Kostarika využila svou jedinou šanci v zápase a porazila Japonsko

V prvním nedělním zápase skupiny E se proti sobě postavili hráči Japonska a Kostariky. Japonci měli celý zápas navrch, ale po chybě v obraně se prosadil Fuller z jediné kostarické střely na bránu. Japonsko tak nezvládlo úlohu favorita a podlehlo Kostarice 0:1.

V případě výhry si Japonci mohli zajistit postup do další fáze mistrovství světa, naopak Kostaričané chtěli odčinit debakl se Španělskem.

Do prvního poločasu vstoupili aktivněji Japonci, ale jejich tlak vyústil jen v jednu střelu Doana, ta byla však hodně z dálky, a tak skončila daleko od branky. Po nadějně vypadajícím úvodu se hra uklidnila a do konce poločasu se ani jeden tým nedostal do žádné šance.

Druhý poločas začalo opět lépe Japonsko a hned v první minutě vystřelil na branku Doan, ale Navas jeho pokus vyrazil. O chvíli později hlavičkoval Asano, ale jeho pokus byl příliš slabý. A brankář Kostariky s ním neměl problém. Další šanci měl z přímého kopu Soma, ale přestřelil.

V 81. minutě se zničehonic prosadila Kostarika. Po chybě v obraně Japonska přehodil brankáře Fuller. Šlo o první a také poslední kostarickou střelu na bránu.

V závěru zápasu se Japonci tlačili dopředu. Obrovskou šanci měl Daiči Kamada, ale Keylor Navas jeho střelu vyrazil. A ani po dalších odrazech se míč do branky Kostaričanů nedostal.