MS ve fotbale 2022

Saúdský obránce byl po chybě zdrcený. V kabině ho uklidňoval ministr sportu

Saúdský obránce byl po chybě zdrcený. V kabině ho uklidňoval ministr sportu
Zdrcený Abdulelah Al-Malki | Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Saúdské Arábie zatím na mistrovství světa překvapují svými výkony. Po senzační výhře nad Argentinou přehrávali i Polsko, jenže prohráli 0:2. Druhý gól padl po obrovské chybě Abdulelaha Al-Malkiho. Záložník byl po zápase pochopitelně psychicky zničený, a tak ho přišel přímo do kabiny podpořit saúdskoarabský ministr sportu.

Al-Malki v 82. minutě zápasu proti Polsku udělal fatální chybu. Saúdové tlačili a hnali se za vyrovnáním, ale Al-Malki při rozehrávce před vlastní bránou nepochopitelně pustil míč za sebe, volného balonu se chopil Robert Lewandowski a luxusní šanci proměnil v gól na 2:0.

Záložník hrající za Al-Hilál byl po zápase velmi smutný. Moc dobře chápal, že svou chybou potopil šance svého týmu na úspěch, který by Saúdskou Arábii velmi přiblížil k postupu. V kabině se ale netrápil o samotě.

Přišel za ním totiž ministr sportu princ Abdulaziz bin Turki Al-Faisal. Na internetu se stalo populární video, jak ministr promlouvá ke smutnému hráči a utěšuje ho svými slovy i vřelými doteky.

Související obsah

​Al-Malki má čas do středečního večera, aby se dal psychicky dohromady. Saúdy čeká rozhodující zápas s Mexikem. V případě výhry mají postup jistý a mohla by jim stačit i remíza, ale při zisku jednoho bodu by museli doufat v příznivý výsledek zápasu Polska s Argentinou.

Podívejte se na sestřih zápasu Polska se Saúdskou Arábií, kde Al-Malki v závěru nešťastně chyboval:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události