MS ve fotbale 2022

Chorvaté otočili zápas s Kanadou čtyřmi góly. Ta už s jistotou nepostoupí

Kanada prolomila prokletí a konečně dala gól na mistrovství světa. Už ve druhé minutě skóroval Davies a byl hrdinou. Chorvaté ale čtyřmi góly skóre otočili a zvítězili 4:1. Kanaďané tak s jistotou ze základní skupiny nepostoupí.

Na první gól se čekalo něco málo přes minutu. Z pravé strany centroval Buchanan, do vápna vtrhl Alphonso Davies a razantní hlavičkou propálil Livakoviče. Byl to zároveň historicky první gól Kanady na mistrovství světa. O pár minut později zahrozili Chorvaté. S tečovaným pokusem Kramariče měl Borjan problémy, ale míč nakonec schoval do rukavic.

Ve 26. minutě se Chorvatsko radovalo z vyrovnání, ale gól Kramariče nemohl být uznán, protože už předtím byl v ofsajdu Livaja. Vyrovnáno tak mohlo být ve 35. minutě. Livaja našel krásnou přihrávkou Brozoviče, ale jeho ránu Borjan vyrazil na roh, ze kterého už Chorvatsko uspělo. Kovačič posunul míč na Perišiče, jenž ho přihrál na Andreje Kramariče. A ten levačkou zamířil na zadní tyč.

​V samém závěru první půle Chorvatsko dokonce otočilo skóre. Juranovič předvedl krásný průnik do středu hřiště, našel Marka Livaju a ten střelou zpoza vápna upravil na 2:1.

Po změně stran zahrozila Kanada. Osoriova střela ale prolétla těsně vedle tyče. Navýšit vedení tak mohlo Chorvatsko. Modrič předvedl parádní práci na pravé straně, poslal přihrávku na střed vápna, kde byl osamocený Kramarič. Jeho ránu ale Borjan vyrazil. Pěknou střelu o pár minut později vyslal David, ale Livakovič ji vytěsnil konečky prstů.

V 70. minutě tak přišel trest a třetí branka Chorvatů. Perišič centrem z levé strany našel osamoceného Andreje Kramariče, který udělal zasekávačku na střed vápna a trefil se přesně k tyči. Tentýž hráč mohl o pár chvil později zkompletovat hattrick, ale ve skluzu o kousíček nedosáhl na přihrávku Modriče.

​Chorvaté se bavili fotbalem a další velkou příležitost měl Brozovič po přiťuknutí od Kovačiče, jenže Borjan se vytáhl dalším bravurním zákrokem. V nastaveném čase utekli dva Chorvaté na osamoceného gólmana Borjana. Oršič přihrál Lovru Majerovi a ten už měl snadnou pozici. Chorvatsko tak porazilo Kanadu 4:1 a vede skupinu F. Kanada je na posledním místě bez bodu a do osmifinále se s jistotou nepodívá.

Výsledek zápasu skupiny F:

Chorvatsko–Kanada 4:1 (2:1)
Branky: 36. Kramarič, 44. Livaja, 70. Kramarič, 90+4. Majer – 2. Al. Davies

Muž zápasu podle redakce Nova Sport: Andrej Kramarič

Hvězdou zápasu je Andrej Kramarič, který dal dva góly Chorvatska, hýřil aktivitou, a dokonce byl blízko hattricku.