MS ve fotbale 2022

'My chceme pivo,' skandovali ekvádorští fanoušci. Jejich svaz teď šetří FIFA

'My chceme pivo,' skandovali ekvádorští fanoušci. Jejich svaz teď šetří FIFA
Fanoušci Ekvádoru na MS v Kataru | Zdroj: Profimedia.cz

FIFA pár dní před úvodním zápasem MS definitivně zakázala konzumaci piva na stadionech a fanoušci dali svou nevoli hodně najevo. Ekvádorští příznivci skandovali na zahajovacím utkání proti Kataru, že chtějí pivo, a Mezinárodní federace fotbalových asociací okamžitě začala vyšetřovat ekvádorský fotbalový svaz. Příznivci jihoamerického týmu se prý provinili porušením disciplinárního řádu.

Katarský šampionát je už od začátku plný kontroverzí. Mezi ty patří i fakt, že pár dní před startem šampionátu zakázali organizátoři prodej alkoholického piva na stadionech a FIFA jim požadavek posvětila. 

Proti zákazu však začali zbrojit fanoušci, kterým se nastalá situace vůbec nelíbí. Na zahajovacím utkání MS dali nesouhlas s nařízením hlasitě najevo příznivci Ekvádoru. "My chceme pivo," skandovali totiž na tribunách během utkání, v němž jejich tým porazil Katar 2:0.

FIFA však jejich chování nenechala být a začala vyšetřovat Ekvádorskou fotbalovou asociaci. "Disciplinární komise FIFA zahájila řízení proti Ekvádorské fotbalové asociaci kvůli skandování ekvádorských příznivců během utkání mistrovství světa ve fotbale Katar vs. Ekvádor, které se hrálo 20. listopadu," uvedla v prohlášení podle quatar-tribune.com.

Související obsah

​Příznivci jihoamerického celku prý porušili článek 13 disciplinárního řádu, který trestá za urážku důstojnosti nebo integrity země, osoby nebo skupiny hanlivými, diskriminačními nebo urážlivými slovy. Přesný důvod sice FIFA neuvedla, podle všeho jí však leží v žaludku právě skandování o pivu. Zároveň jde o první případ, jímž se disciplinárka na MS zabývá. 

Takhle Ekvádorci potěšili fanoušky, když remizovali s favorizovaným Nizozemskem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události