Fotbal

Velký třesk v Juventusu. Končí prezident klubu i Pavel Nedvěd

Hodně šokující zpráva přišla z italského Juventusu, kterému se v poslední době moc nedaří. Místo trenéra se ale balí aktuální vedení. Podle zpráv z italských médií končí prezident klubu Andrea Agnelli a jeho pravá ruka Pavel Nedvěd.

S ověřenou informací přišel nejznámější fotbalový novinář Fabrizio Romano. Stará dáma tak bude mít úplně nové vedení, o fotbalové struktuře se prý rozhodne v následujících měsících. Pavel Nedvěd ve vedení klubu působí od roku 2010, od října 2015 je ve funkci viceprezidenta klubu.

Nejspíše se jedná podle deníku Gazetta dello Sport o reakci na fakt, že vedení klubu bylo pod tlakem kvůli nejasnostem v účetnictví, kdy za minulou sezonu došlo k rekordní ztrátě ve výši přes šest miliard korun. Přestože byli Nedvěd a spol. v dubnu zproštěni viny, od října čelili opět vyšetřování. Celkově se jedná o čtrnáct funkcionářů. Za přestupy hráčů si mezi lety 2018–2020 měli brát protiprávní provize a vykazovali falešné zisky. 

Související obsah

O čtyři roky mladší Andrea Agnelli působil ve své funkci od roku 2010, a tak bude mít Juventus nového prezidenta po dvanácti letech. Italský velkoklub měl před startem mistrovství světa dobrou formu a aktuálně je v Serii A třetí. V Lize mistrů ale vypadl v základní skupině. 

Juventus v posledním zápase LM prohrál s PSG a na jaře si zahraje jen Evropskou ligu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události