Krčmář na úvod SP bodoval. V Kontiolahti si ale odstřelil první desítku

Biatlonista Michal Krčmář | Zdroj: Profimedia

Ve finském Kontiolahti odstartovala nová sezona Světového poháru v biatlonu a čeští závodníci si na úvod vedli slušně. Michal Krčmář dojel v individuálním závodě na 20 kilometrů třináctý, Jakub Štvrtecký obsadil 27. příčku.

Do prvního závodu sezony vyrazilo na trať hned pět českých závodníků – Michal Krčmář, Jakub Štvrtecký, Mikuláš Karlík, Tomáš Mikyska a Jonáš Mareček.

Jako první vyjel do sněhové stopy Krčmář, který první střelbu vleže absolvoval čistě a zařadil se na průběžnou 13. příčku. Stejný výsledek zopakoval i na stojce a posunul se do první desítky.

Na první položce se dařilo i Štvrteckému, jenž rovněž sestřelil všechny terče. Krčmář pokračoval ve vynikajícím střeleckém představení i při třetí zastávce na koberci a udržoval parádní 7. místo.

​Při poslední střelbě však jednou minul a klesl na 10. příčku. Vítězství vybojoval i s jednou chybou na střelnici Švéd Martin Ponsiluoma, druhou příčku obsadil Niklas Hartweg a třetí místo bere Němec Zobel.

Hartweg a Zobel navíc zapsali první pódiová umístění v kariéře. Krčmáře nakonec předjelo několik závodníků a dojel na 13. místě. Štvrtecký vyrobil na střelnici tři chyby a dojel na 27. místě. Mareček skončil 43. a Tomáš Mikyska 66. Nejhůř z Čechů si vedl osmašedesátý Mikuláš Karlík.