Další sporty

Biatlonová svatba. Česká reprezentantka si vzala trenéra a mění si jméno

Biatlonová svatba. Česká reprezentantka si vzala trenéra a mění si jméno
Biatlonistka Eliška Václavíková Zdroj: Profimedia

Biatlonoví fanoušci si budou muset zvykat na nové jméno na startovním roštu. Mladá reprezentantka Eliška Teplá se totiž vdala za jednoho z koučů národního týmu Jiřího Václavíka, a převezme po něm tak příjmení, které bude používat i během závodů světového poháru.

"Novomanželé Václavíkovi. Přeju nám, ať je naše manželství tak šťastné, jako je právě tahle fotka," napsal šťastný pár do instagramového příspěvku, prostřednictvím kterého své fanoušky o mimořádné události informoval.

Jiří Václavík je jedním z trenérů mládežnického národního týmu. Před dvěma lety se Teplá probojovala ve svých 21 letech i do dospělé reprezentace, kde si odbyla premiéru na světovém poháru ve finském Kontiolahti. Tam ve sprintu obsadila 96. místo. O pár týdnů později v Hochfilzenu své umístění vylepšila o 19 příček.

V minulé sezoně nastoupila do dvou závodů, v nichž dosáhla zatím svého největšího kariérního úspěchu. Ve finském městě Otepää dojela na 36. pozici. Tehdy ještě s příjmením Teplá. Od příštího ročníku ji ale budeme vídat pod jménem Eliška Václavíková. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události