Fotbal

Další hřebíček do rakve? LaLiga žádá pro Juventus sankce od UEFA

Další hřebíček do rakve? LaLiga žádá pro Juventus sankce od UEFA
Andrea Agnelli, Pavel Nedvěd a Maurizio Arrivabene | Zdroj: Profimedia.cz

Zástupci LaLigy žádají uvalení sportovních sankcí na italský Juventus, v jehož vedení skončilo 12 lidí včetně bývalého českého hráče a současného viceprezidenta klubu Pavla Nedvěda. Představitelé nejvyšší španělské soutěže podali oficiální stížnost na hospodaření klubu už na jaře, teď začali znovu naléhat na potrestání Bianconeri.

V italském Juventusu je v posledních dnech rušno. V uplynulých hodinách se veřejnost dozvěděla o tom, že v klubovém vedení skončilo dvanáct zaměstnanců. A to i prezident Andrea Agnelli a viceprezident Pavel Nedvěd. 

Rezignace přišla v důsledku vyšetřování podvodného účetnictví a údajných skrytých plateb hráčům. Aby toho nebylo málo, vložili se do kauzy i představitelé španělské LaLigy, kteří chtějí "Starou dámu" také potrestat. Žádají sportovní sankce za porušení finančního fair play, kvůli němuž poslali stížnost na UEFA už letos v dubnu. 

"Po rezignaci představenstva Juventusu LaLiga požaduje, aby byly na klub uvaleny okamžité sportovní sankce," napsalo vedení španělské ligy v oficiálním prohlášení podle ESPN

Související obsah

"LaLiga podala oficiální stížnost na Juventus u UEFA v dubnu 2022, ve které uvedla, že porušení finančního fair play vyšetřuje italská Guardia di Finanza, donucovací agentura pod dohledem ministra hospodářství a financí země a státní zastupitelství u soudu v Turíně," stojí také ve zprávě LaLigy, kde je rovněž vysvětleno, proč podle jejích představitelů Juventus porušil regule. 

"Juventus zaúčtoval transfery nad reálnou hodnotu a podhodnotil výdaje zaměstnanců, což mělo za následek porušení požadavků UEFA na dosažení rovnováhy. Stížnost navíc kalkuluje s tím, že Juventus zatajil skutečný mzdový výměr svých hráčů."

Samotná LaLiga má přísná finanční pravidla, a když vedení Juventusu rezignovalo z podobných důvodů, které uvedli její zástupci v jarní stížnosti, rozhodli se znovu jednat. "Juventus toto pondělí ve stejném prohlášení, v němž vedení oznámilo rezignaci, uznává nesrovnalosti v účetnictví, které měly mimo jiné za cíl uvést finanční úřady UEFA v omyl," zní ze Španělska. Jak se situací naloží UEFA, zatím není jisté. 

V Juventusu skončilo 12 lidí z vedení včetně Pavla Nedvěda a Andrey Agnelliho:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události