Fotbal

Nedvědovi a spol. hrozí i vězení. Agnelli po rezignaci stále věří v Superligu

Nedvědovi a spol. hrozí i vězení. Agnelli po rezignaci stále věří v Superligu
Pavel Nedvěd a Andrea Agnelli | Zdroj: Profimedia

Ve fotbalovém Juventusu nastal velký třesk. Kromě prezidenta Andrey Agnelliho a viceprezidenta Pavla Nedvěda odešlo z vedení klubu dalších dvanáct lidí. Italská média již zveřejnila jména možných nástupců, kterými by na těch nejvyšších místech měli být Gianluca Ferrero a Maurizio Scanavino. Objevil se také dopis nyní již bývalého prezidenta svým podřízeným, ve kterém vyzdvihuje své úspěchy a zároveň věří v evropskou Superligu.

O konci důležitých mužů v italském velkoklubu jako první informoval deník La Gazzetta dello Sport. Má se jednat o reakci na vyšetřování kvůli nejasnostem v účetnictví, kdy jen za minulou sezonu byl klub v rekordní ztrátě šest miliard korun. Za přestupy hráčů si obvinění, mezi kterými je i Pavel Nedvěd, měli brát protiprávní provize a vykazovali falešné zisky. 

Co podezřelým hrozí? Ve hře je pokuta, ale dokonce i vězení. Agnelli, Nedvěd a bývalý sportovní ředitel Paratici jsou vyšetřováni kvůli čtyřem zločinům, konkrétně trestného činu falešného účetnictví (odnětí svobody od tří do osmi let), trestného činu manipulace s trhem (odnětí svobody od jednoho do šesti let a pokuta od 20 tisíc – 5 milionů eur), přečinu maření výkonu funkce orgánů veřejného dozoru (odnětí svobody na jeden až čtyři roky) a podvodného prohlášení za použití faktur za neexistující operace (odnětí svobody od čtyř do osmi let). Juventus je v případu vyšetřován jako právnická osoba. 

Související obsah

​Po svém konci v Juventusu rozeslal Agnelli každému zaměstnanci e-mail, ve kterém se chlubil svými úspěchy od převzetí klubu v roce 2010. Vyjmenoval výstavbu nového stadionu, založení ženského týmu a devět po sobě jdoucích titulů v Serii A. Nezapomněl také zmínit, že stále věří ve vznik evropské Superligy. 

"Jsme zvyklí, že naše historie a DNA vítězí. Od roku 2010 jsme ctili naši historii dosažením mimořádných výsledků," vyzdvihl úspěchy, kterých s týmem dosáhl, ale nyní nastal čas odejít. "Když není tým jednotný, pak to otevírá cestu pro soupeře, aby vám ublížil, což může být fatální. V tu chvíli musíte mít čistou mysl, abyste minimalizovali škody. Je lepší dát příležitost novému týmu, aby tuto nepříznivou situaci zvrátil," dodal na závěr. 

Související obsah

​Agnelliho by měl ve funkci nahradit Gianluca Ferrero, o jehož nominaci informovala holdingová společnost Exor rodiny Agnelliových, která Juventus ovládá. "Ferrero má solidní zkušenosti i potřebné technické znalosti stejně jako opravdovou vášeň pro Bianconeri, což z něho dělá nejlepšího kandidáta na tuto pozici," uvedla společnost v prohlášení. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události