MS ve fotbale 2022

Senegal přetlačil Ekvádor a postupuje. Jihoameričané na turnaji končí

Dalším postupujícím celkem se na mistrovství světa v Kataru stali Senegalci, kteří porazili Ekvádor 2:1 a zajistili si účast v další fázi turnaje. Za výhrou nakročili už v prvním poločase, kdy Sarr proměnil penaltu. Jihoameričané ale následně srovnali a mohli si jít za postupem. Senegal však udeřil ještě jednou a po výhře se raduje.

Senegal potřeboval k postupu ze skupiny vyhrát, narazil ale na houževnatý Ekvádor, za který naskočil i Enner Valencia, jenž předchozí zápas kvůli zranění nedohrál. Už od začátku ale měli více ze hry Senegalci. Pozdrav na branku soupeře vyslal už v 8. minutě Dia, balón po jeho střele z úhlu však prošel jen těsně vedle vzdálenější tyčky.

Poté zaměstnal ekvádorskou obranu Jakobs. Ten nacentroval do vápna, kde se do míče opřel Cissé. Hlavičkou však zacílil jen nad břevno. Krátce před koncem poločasu postrčil Sarra v pokutovém území Hincapie a sudí nařídil penaltu. K její exekuci se postavil faulovaný Sarr a bezpečně ji proměnil.

Ekvádorci našli odpověď v 68. minutě. Po rohovém kopu se ve vápně nejlépe zorientoval Caicedo, který číhal u levé tyče, a zblízka propálil Mendyho. Senegal ale o tři minuty později znovu udeřil. Po centru ze standardky se k míči dostal v pokutovém území Koulibaly a poslal svůj tým do vedení.

Jihoameričané se snažili ještě ze všech sil vyrovnat, to už se jim však nepovedlo a po porážce končí ve skupině. Senegal naopak postupuje do další fáze šampionátu.

Výsledek zápasu skupiny A:

Ekvádor – Senegal 1:2 (0:1)
Branky: 68. M. Caicedo  – 44. I. Sarr (pen.), 70. Koulibaly

Nejlepší hráč zápasu podle redakce Nova Sport: Kalidou Koulibaly

Senegalský hráč z pozice obránce zařídil vítěznou trefu svého týmu a rozjásal tribuny napěchované africkými fanoušky. Jeho gól přišel krátce po ekvádorském vyrovnání v 70. minutě a kromě výhry Afričanům pojistil i postup ze skupiny.