Divoký zápas v NHL, střelci se utrhli ze řetězu. Padlo hned 17 branek

V úterním zápase hokejové NHL došlo k historickému utkání. V zápase mezi Los Angeles Kings a Seattlem Kraken padlo celkem 17 gólů. Seattle překonal i několik klubových rekordů.

Bláznivý zápas odehráli v úterý večer hráči Los Angeles a Seattlu. V hokeji sice padá hodně gólů, ale tohle byla opravdu jízda. Tento zápas byl výjimečný i z historického hlediska.

Již po 16 vteřinách se prosadil domácí Kopitar a do konce třetiny už to bylo 3:3. Nejvíce branek padlo ve druhé třetině. V čase 29:50 zvyšoval Bjorkstrand už na 7:5 pro Seattle. Jedná se tak teprve o 11. zápas v historii NHL, kdy během první půl hodiny zápasu padl alespoň tucet branek.

Do konce druhé třetiny padly ještě dvě branky na každé straně a Seattle vedl 8:6. Poslední třetina už nebyla tak bohatá na góly. Králové stačili dvěma brankami vyrovnat. Remíza 8:8 se objevila ve výsledcích za posledních 30 let teprve podruhé, v celé historii NHL podvanácté.

V prodloužení rozhodl o vítězství Seattlu Burakovsky. Za posledních 35 let je to teprve dvanáctý zápas, ve kterém padlo 17 a více branek.

Pro Los Angeles Kings to byl zvláštní zápas. "Je to velmi matoucí večer. Jsme velmi zklamaní, že jsme dostali devět gólů. Na druhou stranu jsme vstřelili osm branek," řekl na tiskové konferenci trenér Kings Todd McLellan.

​Seattle svou první sezonu odehrál teprve minulý rok a tímto zápasem překonal mnoho klubových rekordů. Vstřelili nejvyšší počet branek v zápase a zároveň díky skvělé druhé třetině i nejvyšší počet branek za třetinu. Pro Seattle je to šestá výhra v řadě, což je také klubový rekord.