Australané zdolali i ambiciózní Dány a postupují. Seveřané končí

Austrálie podruhé za sebou vyhrála 1:0 a postupuje podruhé v historii ze základní skupiny! Jediný gól vstřelil útočník Mathew Leckie, kterému krásně nahrál Riley McGree. Země z Oceánie tak v osmifinále doplní první Francii.

Dánové museli vyhrát za tři body a doufat v dobrý výsledek ze zápasu Francie s Tuniskem. Seveřané tak hráli aktivně od prvních minut. Mathias Jensen si ve 12. minutě naběhl po pravé straně do zakončení, ale jeho ránu pod břevno skvěle vyrazil brankář Ryan.

Následně Dánové tlačili, ale žádnou šanci nevymysleli. A tak udeřili Australané. Riley McGree poslal do úniku útočníka Leckieho, který si na hranici vápna pohrál s obráncem Maehlem a k pravé tyčce přiblížil svoji zemi k postupu do play-off.

V 70. minutě byla pro Dánsko nařízena penalta po faulu na Dolberga, ten se ale smolně nacházel v milimetrovém ofsajdu, a tak byl pokutový kop odvolán. Ve zbytku duelu už Dánové nezvládli srovnat a na turnaji překvapivě končí již v základní skupině.

​Utkání skupiny D:

Austrálie – Dánsko 1:0 (0:0)
Branka: 60. Leckie

Hráč utkání podle redakce Nova Sport: Mathew Leckie

Bývalý útočník Ingolstadtu a Herthy Berlín vstřelil jedinou branku, kterou dopomohl své zemi postoupit podruhé v historii do play-off. V útočné akci si krásně poradil s obráncem a zakončil po zemi ke vzdálenější tyčce.