MS ve fotbale 2022

Tunisané porazili mistry světa, přesto na šampionátu končí

Tunisko se rozloučilo s letošním světovým šampionátem vítězstvím. V posledním zápase skupiny D se utkalo s Francií, tedy úřadujícími mistry světa. Nakonec zvítězilo 1:0, ale na postup mu to nestačilo, jelikož v souběžně hraném zápase Austrálie porazila stejným poměrem Dánsko.

První velká šance přišla už v osmé minutě. Na přímý kop si naskočil Nádir Ghandrí a dostal míč za záda Mandandy. Jenže opakovaný záběr odhalil ofsajd a gól Tuniska tak nemohl být uznán.

Tunisané měli v prvním poločase ještě jednu šanci. Chazrí se opřel do balonu ze střední vzdálenosti, ale francouzský gólman jeho pokus vyrazil. Skóre se tak měnilo až po změně stran. Krásnou individuální akci předvedl právě Vahbí Chazrí, jenž si poradil s Varanem a zamířil přesně k levé tyči.

V závěru mohla Francie vyrovnat, ale střela Dembélého proletěla těsně kolem tyče. Hlavní rozhodčí Conger nastavil osm minut a úřadující mistři světa se radovali z vyrovnání. Jenže Griezmannova branka nebyla po poradě s videoasistentem rozhodčího uznána, protože francouzský střelec se provinil ofsajdovým postavením.

​Tunisko tak porazilo Francii 1:0, ale postup si nevybojovalo. V souběžně hraném zápase totiž Austrálie porazila Dánsko stejným výsledkem a z postupu se tak radují právě Australané společně s Francouzi.

Výsledek zápasu skupiny D:

Tunisko–Francie 1:0 (0:0)
Branka: 58. Chazrí

Muž zápasu podle redakce Nova Sport: Aïssa Laïdouni

Záložník Tuniska působil ve středu zálohy dominantním způsobem, rozdával přihrávky a Francouzi se proti němu nemohli prosadit. Poté navíc přihrál Chazrímu na rozhodující branku duelu.