MMA

České barvy se přece jen do konce roku objeví v UFC! Dvořák oznámil další zápas

České barvy se přece jen do konce roku objeví v UFC! Dvořák oznámil další zápas
snímek ze zápasu na UFC Fight Night 205, Nicolau vyhrál na body 29-28 | Zdroj: profimedia.cz

Jiří Procházka sice v prosinci pás šampiona UFC kvůli zranění obhajovat nebude, ale přesto se v UFC do konce roku ještě české jméno představí. V pořadí už pátý zápas v MMA lize mistrů oficiálně potvrdil David Dvořák (20-4). Šest dní před Štědrým večerem se na UFC Fight Night 216 v Las Vegas postaví bývalému šampionovi japonského Rizinu Manelovi Kapemu (17-6).

Rodák z Hradce Králové se do klece vrací po téměř devíti měsících a také po první porážce na půdě UFC. Prohra s Matheusem Nicolauem a ukončení vítězné série, která se táhla od roku 2012 a vydržela 16 zápasů, jsou už minulostí a Dvořák zase hledí jen dopředu. "Nemyslím si, že bych byl po prohře hladovější. Těším se na to jako na každý jiný zápas před tím. Chci vyhrát a to, že jsem naposledy prohrál, pro mě nic neznamená," řekl Dvořák před dalším zápasem.

I přes prohru si Dvořák v žebříčku muší váhy polepšil a je aktuálně devátý. Pozici bude nyní bránit proti dvanáctému zápasníkovi žebříčku Manuelovi Kapemu. "Nebylo moc co zvažovat. UFC rázně řeklo, že je to jediný soupeř na výběr. Takže nebyl vůbec žádný prostor na vyjednávání," komentoval Dvořák výběr soupeře. Kape si před UFC vydobyl slávu v japonském Rizinu, kde na konci roku 2019 po ukončení Kaie Asakury získal volný titul bantamové váhy. Nový šampion přitáhl pozornost a tři měsíce na to se stal prvním angolsko-portugalským zápasníkem v řadách UFC.

David Dvořák - český UFC zápasník | Zdroj: se svolením Davida Dvořáka

​V UFC se vrátil do muší váhy. Jeho první zápas v lize mistrů ale po řadě komplikací přišel až o jedenáct měsíců od podepsání smlouvy. Premiérový duel prohrál a ani ve druhém zápase neuspěl. Stejně jako Dvořák nestačil na Matheuse Nicolaua. Následně ale dokázal hned v prvním kole ukončit jak Ode' Osbournea, tak Zhalgase Zhumagulova a do pátého zápasu jde s bilancí 2-2.

"Je bývalý šampion Rizinu. Je to hodně dobrý soupeř. Je skvělý v postoji, ale nesmím podcenit ani jeho zem a zaměřit se jen na jednu věc. Máme na něj připravenou svou hru, tak uvidíme, co on na to. Je to pro mě další výzva a jsem rád, že mohu bojovat s takovými jmény. Výhra mě asi žebříčkově neposune, ale spíš mi to upevní současnou pozici," zhodnotil Dvořák soupeře v tiskové zprávě.

Dvořák do USA odlétá 3. prosince brzy ráno z Letiště Václava Havla. Za další výzvou ho tradičně doprovodí hlavní trenér Jan Maršálek. V týmu ale bude chybět manažer Patrik Kincl, který se připravuje na odvetný zápas s Karlosem Vémolou. Naopak tým rozšíří americký wrestler Asher Frederick. Ten bude Dvořákovi k dispozici jako sparingpartner a figurant.

Související obsah

​Dvořák by se mohl v Las Vegas potkat s Jiřím Procházkou. Ten v USA zůstává i přesto, že se během tréninkového kempu zranil, uvolnil titul šampiona a přišel o zápas na UFC 282, který byl plánovaný na 11. prosince. Dvořák by tak mohl mít při důležitém souboji v hledišti velkou podporu.

"Zdál se mi sen, jako když v noci spíte. Ale nevzpomenu si o čem. Jen cinkání, sen a pak ležím na zemi," tak Dvořák popisoval perné chvíle v posledním zápase v UFC. Celý rozhovor najdete níže:

TN.cz / David Dvořák
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události