MS ve fotbale 2022

Senzační postup Maroka. Hakimi a spol. porazili Kanadu a jsou v osmifinále MS

Fotbalisté Maroka postupují do osmifinále mistrovství světa. Maročané dokázali v posledním skupinovém zápase porazit Kanadu 2:1 a zajistili si postup. Do play-off navíc tým postupuje z prvního místa, takže narazí na horšího ze skupiny E.

Takový start fotbalisté Maroka asi nečekali. Ve 4. minutě totiž kanadský gólman Borjan udělal obrovskou hrubku, když ve špatné chvíli vyběhl a namazal Hakimu Ziyechovi. Ten situace využil a míč obloučkem poslal do sítě.

Ve 23. minutě už to bylo 2:0. Tentokrát se prosadil Nasjrí, který se prosmýkl mezi dvěma obránci a překonal smolaře Borjana.

​Kanada dokázala vykřesat jiskru naděje před koncem prvního poločasu. Prudkou přihrávku do vápna si srazil do vlastní sítě obránce Adžuird, gólman Bono sice předvedl dobrý reflex, ale gólu nezabránil.

V 71. minutě byla Kanada blízko vyrovnání. Hutchinson poslal nebezpečnou hlavičku, která se od břevna odrazila přímo na brankovou čáru. Že situace skutečně neskončila brankou, ověřila i gólová technologie.

Nicméně Maroko si výsledek už pohlídalo až do konce utkání a po výhře 2:1 postupuje do osmifinále mistrovství světa, navíc z prvního místa.

Výsledek zápasu skupiny F:

Kanada – Maroko 1:2 (1:2)
Branky: 40. Akird (vl.) – 4. Ziyech, 23. Nasírí (Hakimi)

Muž utkání podle redakce Nova Sport: Júsuf Nasjrí

Zasloužená hvězda zápasu. Forvard Maroka byl ústřední postavou utkání. Klíčový pak byl zejména jeho druhý gól, při kterém Nasjrí dokázal přelstít dva obránce a prudkou střelou poslal Maroko do dvoubrankového vedení. Teď se útočník Sevilly podívá se svými spoluhráči do osmifinále MS.