Motorsport

Moderátorka Novy vyzkoušela závodní motorku. Jak to Inně na okruhu šlo?

Rychlé motorky a krásné ženy – odjakživa vražedná kombinace! A na motorku vůbec poprvé v životě usedla tvář Sportovních novin, moderátorka Inna Puhajková. Pod křídla si ji vzal nejúspěšnější český jezdec MotoGP Lukáš Pešek.

Moderátorka sportovních novin Inna Puhajková má ke sportu velmi blízko. Není divu, že se sportovci objevovali i po jejím boku. Tentokrát je to ale právě Inna, kdo se odhodlal prozkoumat své limity a hladinu adrenalinu, když kývla na nabídku Lukáše Peška naučit se jezdit na motorce. "Bude to moje úplně první zkušenost. Já jsem k motorkám vždycky měla kladný vztah a byl to můj sen se na motorce naučit," prozradila Inna před jízdou.

Novou zkušeností Innu provází Lukáš Pešek, motocyklový závodník, který začal jezdit na motorce už ve třech letech. V závodech minibiků dokázal vybojovat několik titulů v České republice, Rakousku a také se stal mistrem Evropy. "Přišel čas na výcvik a uvidíme, jestli ji to naučíme," prohlásil Pešek. A Inně to šlo. Těžko uvěřit, že na motorce seděla jako řidička poprvé. Protože se držela opravdu skvěle.

Inna Puhajková se učí na motorce | Zdroj: TV Nova

​"Hurá, přežila jsem to a přežili i všichni ostatní, takže to považuji za ohromný úspěch," radovala se Inna po první jízdě a pokračovala: "Myslím si, že to bylo díky Lukášovi, který mě hodně držel, abych nepřidávala rychlost, protože jsem opravdu měla hodně tendenci to občas túrovat, kde už jsem se cítila silnější po více kolech, tak si myslím, že kdybych tady neměla tak dobrého učitele, tak bych několikrát skončila v pneumatikách a nebo v jezírku."

A jak odborně hodnotí Lukáš Inninu první jízdu? "Velmi pozitivní je to, že Inna je sporťák a má balanc, takže tam nebyl průšvih, bylo to dobré. Samozřejmě jsou to základní chyby, které lidi dělají. Jako brzda plyn ve stejnou chvíli a samozřejmě ta motorka táhne někam, kam nechce. Kouká špatně v dané chvíli, proto se dostává do stresu," popsal Pešek.

Související obsah

​Moderátorku Sportovních novin čekají ještě čtyři kurzy. Plány má ale i po skončení cvičných jízd. "MotoGP závodník ze mě už asi nebude, to by se mi v nějakých mých snech asi i líbilo, ale to už jsem promeškala, ale amatérsky by se mi určitě líbilo si to zkusit na okruhu. Až bych se cítila jistě, tak na nějaký větší motorce, ale to nechci předbíhat, to je zatím ve hvězdách," prozradila na závěr.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události