Columbus zabral a po třech prohrách v řadě vyhrál. Porazil Rittichův Winnipeg

David Rittich a Boone Jenner | Zdroj: Profimedia

Hokejisté Columbusu Blue Jackets ukončili sérii tří porážek, když vyhráli na ledě Winnipegu 4:1. Za kanadský tým odehrál celý zápas brankář David Rittich a připsal si 22 úspěšných zákroků. V dresu Columbusu opět nenastoupil Jakub Voráček, který je mimo hru kvůli otřesu mozku už měsíc a trenér Kekalainen neočekává jeho návrat v blízké budoucnosti.

Columbus neprožívá vůbec povedenou sezonu. Ve Východní konferenci mu patří poslední místo a pozice zajišťující play-off se mu začínají bodově povážlivě vzdalovat. V noci z pátku na sobotu se ale Blue Jackets podařilo zabrat, když zářili především Johny Gaudreau, který si připsal tři asistence, a dvougólový Patrik Laine.

Skóre utkání otevřel v 7. minutě utkání právě Laine, který střelou švihem z pravého kruhu překonal Davida Ritticha. O necelé čtyři minuty později už to bylo o dva góly, když se prosadil Erik Gudbranson. Ve druhé třetině se hostům podařilo své vedení ještě zdvojnásobit a to zásluhou Patrika Lainea a Gustava Nyquista.

Pohodlný čtyřbrankový náskok Columbusu stačil. Winnipeg ve třetí třetině pouze korigoval skóre, když na konečných 1:4 snížil střelou zblízka do odkryté branky Pierre-Luc Dubois. Columbus si tak připsal teprve osmou výhru v letošní sezoně.