Fotbal

Ve skupinách jsme byli nejlepší, rovnou nám předejte trofej, píší angličtí fanoušci

Ve skupinách jsme byli nejlepší, rovnou nám předejte trofej, píší angličtí fanoušci
Fanoušci Anglie věří, že se "Fotbal vrací domů" | Zdroj: Profimedia

Základní skupiny v Kataru jsou minulostí. Žádný z týmů v nich nezískal maximální počet devíti bodů. Tři reprezentace jich dokázaly posbírat sedm, což se povedlo Anglii, Maroku a Nizozemsku. Právě Albion má z těchto tří mužstev nejlepší skóre, což fanoušky nabíjí pozitivní energií. Pevně věří, že nyní už to konečně vyjde a trofej z velkého šampionátu si odvezou domů.

Základní skupinu začala Anglie suverénním způsobem, když rozstřílela Írán 6:2. Poté ale přišla nudná bezgólová remíza 0:0, což opět probudilo řadu kritiků, kteří tvrdili, že současný anglický výběr na velký úspěch nemá. Trenér Southgate poté pro zápas s Walesem udělal několik změn v sestavě, což se ukázalo jako dobrá volba, a Albion vyhrál přesvědčivě 3:0 právě díky dvěma nováčkům v sestavě –⁠ Marcusi Rashfordovi a Philu Fodenovi. 

Anglie tak zakončila základní skupinu na prvním místě se ziskem sedmi bodů a celkovým skóre 9:2. Žádný z týmů je v tomto nepřekonal. Stejný počet bodů měly reprezentace Nizozemska a Maroka, ale dosáhly horšího skóre –⁠ 5:1, respektive 4:1. To dodává anglickým fanouškům velkou dávku sebevědomí. "Dobře, dobře, dobře. Anglie zakončila základní skupinu s nejlepším výsledkem. Máme skvělé hráče a trenér ví, co dělá," napsal na sociálních sítích jeden z nich. 

Související obsah

Přidávají se i další. "Uhráli jsme nejlepší výsledek ve skupinách. Navíc to byla statisticky nejtěžší skupina. Kritika některých 'fanoušků úspěchu' po utkání s USA byla trochu trapná, ne?" napsal mladý Angličan, který se domnívá, že vítězství nad Walesem posadilo jeho tým opět na koně. "Anglie získala v základních skupinách sedm bodů a má nejlepší skóre. To je potvrzení. Dokázali jsme to, vyhráli jsme mistrovství světa," napsal uživatel Jonathan Church na sociální síti Twitter. "Fotbal se vrací domů," nepochybuje další. 

Aby Anglie poprvé od roku 1966 vyhrála mistrovství světa, musí ještě vyhrát čtyři zápasy. První překážkou je Senegal, který v základní skupině postoupil přes Ekvádor a domácí Katar. Pokud by Angličané splnili roli favorita, čeká je zřejmě daleko těžší oříšek v podobě Francie, která společně s Brazílií a Argentinou platí za největší favority turnaje. V semifinále by pak čekalo nejspíše Španělsko, nebo Portugalsko. 

Anglie v posledním zápase skupiny porazila Wales jasně 3:0:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události