Fotbal

Hráči Uruguaye hrozí trest na 15 utkání. Udeřil zástupce FIFA a urážel rozhodčího

Uruguayskému obránci José Giménezovi hrozí až patnáctizápasový trest od FIFA. Neunesl vypadnutí svého týmu ve skupinové fázi mistrovství světa, což zavinila i sporná rozhodnutí sudích. Po utkání s Ghanou nejdříve loktem udeřil jednoho ze zástupců FIFA, když se prodíral davem, a poté označil rozhodčí za zloděje a zku*vysyny.

Utkání mezi Uruguayí a Ghanou vyvolalo vlnu emocí. Jihoameričané sice vyhráli 2:0, ale to jim k postupu ze skupiny nestačilo. Cítili se poškozeni, protože rozhodčí Daniel Siebert nenařídil ani jednu penaltu po dvou sporných situacích ve vápně, kdy po kontaktu se soupeřem upadli Darwin Núňez a Edinson Cavani. V hráčích navíc stále zůstávala křivda z utkání proti Portugalsku, kdy rozhodčí daroval penaltu soupeři, kvůli čemuž nakonec Jihoameričané nepostoupili ze skupiny. 

Po závěrečném zápase ve skupině se okolo rozhodčího Sieberta strhla pořádná mela, když mu hráči Uruguaye zblízka řekli, co si o jeho verdiktech myslí. Přítomni byli i zástupci FIFA a jednoho z nich obránce José Giménez udeřil loktem, když se prodíral směrem k rozhodčímu. 

Související obsah

​27letý obránce poté ještě svoji frustraci vyjádřil i do kamery. "Rozhodčí jsou jen banda zlodějů a zku*vysynů. Jasně, jen mě toč. Zku*vysyne," nebral si servítky. Za toto chování mu nyní hrozí trest. Za urážení rozhodčího by dostal přibližně tři zápasy, ale podle webu Mundo Deportivo může dostat až 15 utkání za fyzické napadení zástupce FIFA, i když je z videa patrné, že to nebyl jasný záměr. V tuto chvíli není jasné, jestli by si případný trest odseděl v reprezentaci, nebo by se vztahoval i na druhou polovinu sezony v dresu Atlética Madrid. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události