MS ve fotbale 2022

Messi ve svém tisícím zápase dovedl Argentinu k postupu do čtvrtfinále

Ve druhém osmifinálovém duelu MS ve fotbale se střetli hráči Argentiny a Austrálie. Argentincům se po špatném začátku turnaje podařilo postoupit ze skupiny a přes Austrálii i přes nepřesvědčivý výkon postupují do čtvrtfinále. V něm se Argentinci utkají s Nizozemskem. Messi nastoupil ke svému jubilejnímu tisícímu zápasu.

Od začátku zápasu se hrál opatrný fotbal a první půlhodina nenabídla skoro žádné šance. První vážnou příležitost měli Argentinci ve 35. minutě a hned ji dokázali využít. Prosadil se Lionel Messi a oslavil tak svůj tisící zápas v kariéře.

V prvním poločase se už nic zajímavého nestalo a díky Messiho třetímu gólu na turnaji Argentinci vedli 1:0.

Ve druhém poločase se Australané stále marně snažili zatlačit Argentince, ale ti měli více šancí. Další gól však přišel zničehonic po velké chybě brankáře Ryana. Při rozehrávce na něj dotíral de Paul, australský brankář si míč moc předkopl a Julián Álvarez mu jej dokázal vypíchnout a umístit do opuštěné brány.

V 77. minutě Austrálie zničehonic snížila. Goodwin z uctivé vzdálenosti vystřelil, jeho střela byla sražena Fernandezem přímo do protipohybu brankáře, který neměl šanci zareagovat. 

Související obsah

​O pár minut později se do vápna krásně prokličkoval Australan Behich, ale jeho střelu z malého vápna na poslední chvíli zablokoval obránce Martínez a zabránil tak vyrovnání.

V závěru zápasu měla Argentina ještě několik šancí na pojištění vítězství, ale žádnou z nich nedokázala využít. Nakonec to Argentince mrzet nemuselo, protože Australané už branku vstřelit nedokázali. Argentina porazila Austrálii 2:1 a postoupila do čtvrtfinále, kde se potká s Nizozemskem.

Výsledek osmifinále:

Argentina – Austrálie 2:1 (1:0)
Branky: 35. Messi, 57. Álvarez – 77. vlastní gól Fernández

Muž utkání podle redakce Nova Sport: Lionel Messi

Legendární Argentinec opět přesvědčil o svých kvalitách a dovedl svůj tým k vítězství a postupu do čtvrtfinále, když v prvním poločase otevřel skóre zápasu. V utkání měl ještě další šance a také jich mnoho připravil pro své spoluhráče.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události