MS ve fotbale 2022

Dumfries řídil postup Nizozemska. Aktivní Američané byli neefektivní v koncovce

V prvním osmifinále mistrovství světa se utkali hráči Nizozemska a USA. Američanům nechyběl v základní sestavě ani Pulisic, který se v posledním zápase zranil. Nizozemci už osmnáct zápasů v řadě neprohráli. Svou neporazitelnost Oranjes udrželi a postupují do čtvrtfinále MS.

Američané měli na začátku zápasu převahu a hned v úvodu se dostali do velké šance. Blind se zapomněl v obraně Nizozemců a Pulisic se objevil sám před brankářem. Noppert se na zemi roztáhl a zneškodnil Američanovu střelu.

Skóre však otevřeli Nizozemci. Po krásné akci v 10. minutě našel Dumfries ve vápně úplně volného Memphise Depaye a ten se ze vzdálenosti necelých patnácti metrů nemýlil.

Po vstřelené brance hra ubrala na tempu a Nizozemci hráli ze zajištěné obrany. Na to Američané nedokázali najít recept, a naopak to byli Nizozemci, kdo se dokázal prosadit. Velmi podobná situace jako při prvním gólu. Ze strany přihrával Dumfries, ale tentokrát střílel Blind a zvýšil těsně před koncem poločasu na 2:0.

Do druhého poločasu opět vstoupili lépe hráči USA, ale nedokázali se prosadit. Po rohovém kopu měl obrovskou šanci Ream, ale Nizozemci zabránili gólu na brankové čáře.

​Další šance si už vytvářeli jen Nizozemci, ale další branku přidat nedokázali. Naopak v 76. minutě se z rohového kopu prosadili Američané. Pulisic nastřelil nohu Wrighta a míč obloučkem zapadl do branky.

Ze snížení se Američané dlouho neradovali, protože o pár minut později na dvoubrankový rozdíl opět zvýšil Denzel Dumfries, který se prosadil po centru Blinda.

Nizozemsko porazilo USA 3:1 a postupuje do čtvrtfinále. Jeho soupeřem bude vítěz večerního utkání Argentiny proti Austrálii.

Výsledek osmifinále:

Nizozemsko – USA 3:1 (2:0)
Branky: 10. Depay, 45.+1. Blind, 81. Dumfries – 76. Wright

Muž utkání podle redakce Nova Sport: Denzel Dumfries

Dumfries byl u všech branek Nizozemců, když na dva góly přihrál a jeden sám dal. O tom, že byl hráčem zápasu, nemůže být pochyb.