MS ve fotbale 2022

Richarlison se po postupu setkal se svým idolem. Učil Ronalda "holubí taneček"

Richarlison se po postupu setkal se svým idolem. Učil Ronalda "holubí taneček"
Richarlison slaví gól proti Jižní Koreji | Zdroj: Profimedia

Po osmifinálovém utkání mistrovství světa mezi Brazílií a Jižní Koreou došlo k setkání dvou R9. Legendární fotbalista Ronaldo se ve studiu potkal s Richarlisonem, který vstřelil svůj třetí gól na turnaji. Útočníkovi Tottenhamu u toho vyhrkly slzy. Poté se ale uvolnil a na konci rozhovoru učil svého prozatím slavnějšího krajana "holubí taneček".

Richarlisonovi se na letošním mistrovství světa daří. Vstřelil zde už svůj 19. reprezentační gól v kariéře, na což potřeboval 40 zápasů. Na dresu nosí číslo 9, podobně jako jeho idol Ronaldo Nazário. K tomu, aby jej dorovnal i gólově, má ale ještě přece jen daleko. Dvojnásobný mistr světa vstřelil v národním dresu 62 branek, na což potřeboval 99 utkání. 

Po utkání s Jižní Koreou slyšel Richarlison od Ronalda jen slova chvály. Útočník Tottenhamu kvůli tomu jen těžko skrýval dojetí. "Nemůžu ani mluvit," soukal ze sebe. Na to Ronaldo reagoval pobaveně. "Nahrajte ho někdo. Budeš mě muset naučit holubí tanec. Dokonce jsi přiměl tančit i Titeho," řekl dvojnásobný vítěz Zlatého míče, načež si oba Brazilci spolu zatancovali. 

Na zlaté medaile z MS čekají Brazilci od roku 2002. Tehdy byl hlavní hvězdou právě Ronaldo, který se na turnaji blýskl osmi góly, z nichž dva vstřelil ve finále. Zaujal také svým ikonickým účesem. "Zbývají vám ještě tři zápasy. Doufám, že ve finále budete mít můj účes," vyzval Ronaldo své nástupce. 

Související obsah

​Setkání s Ronaldem pro Richarlisona hodně znamená. "Je pro mě emotivní, když ho vidím. Je to můj idol, stejně jako Neymar," řekl do kamery. Poté se obrátil směrem k Ronaldovi. "V dětství jsi byl mojí inspirací," řekl a dočkal se této odpovědi: "Teď je řada na vás. Inspirujte miliony Brazilců, miliony dětí v Brazílii svým uměním, svými cíli, svou radostí, se kterou hrajete, svou spontánností a svými pocity. Jste pro nás zdrojem radosti. Moc vás podporujeme."

Brazílie v osmifinále porazila jasně Jižní Koreu 4:1:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události