Hokej

Proč chybí Lakatoš? Jalonen nechtěl mluvit, pak přiznal důvod

Proč chybí Lakatoš? Jalonen nechtěl mluvit, pak přiznal důvod
Hokejista Dominik Lakatoš | Zdroj: profimedia.cz

Trenér Kari Jalonen odtajnil nominaci hráčů na prosincové Švýcarské hokejové hry, ve které ani tentokrát nezbylo místo na nejproduktivnějšího hokejistu tuzemské extraligy Dominika Lakatoše. Finský kouč o jeho absenci nejprve odmítl mluvit, poté ale přiznal, proč nad 25letým forvardem neuvažoval.

"To, proč do národního týmu neberu nějakého hráče, nebudu komentovat," řekl Jalonen na tiskové konferenci, když došlo na to, že na Švýcarské hokejové hry nenominoval nejproduktivnějšího hráče extraligy Dominika Lakatoše. Ten ve 26 extraligových zápasech zaznamenal 28 bodů za 13 branek a 15 asistencí a byl žhavým kandidátem na reprezentační pozvánku. 

Ta ale nepřišla. Stejně jako na předchozí Karjala Cup. A všechny zajímalo, proč finský trenér produktivního snajpra opomíjí. Muž, jenž s národním týmem získal na letošním světovém šampionátu bronz, ale nakonec přece jen prozradil, co ho k rozhodnutí vedlo. 

Související obsah

​Nejspíš mu stále vadí fakt, že 25letý hokejista Vítkovic na jaře kvůli zranění odmítl posílit reprezentaci a pak odjel na exotickou dovolenou. "To je vaše story," řekl novinářům, následně však přesně tento problém přiznal. "Ano, je to pravda," uvedl a utnul veškeré spekulace, co by za Lakatošovou absencí mohlo být.

Podívejte se na rozhovor s Karim Jalonenem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události