Hokej

Jalonen nominoval na Švýcarské hry. V reprezentaci jsou tři nováčci

Hlavní trenér české hokejové reprezentace Kari Jalonen nominoval 25 hráčů na další turnaj Euro Hockey Tour. Na Švýcarské hokejové hry pojedou také tři nováčci, kterými jsou Daniel Voženílek, Adam Najman a Kryštof Hrabík.

Hlavní trenér neměl skládání nominace úplně jednoduché. "V rámci reprezentační přestávky jsou na programu zápasy Ligy mistrů a některé soutěže se dokonce ani nepřeruší. I tomu jsem se snažil přizpůsobit výběr hráčů. S některými trenéry a manažery jsem se dohodl, že hráče týmů, jejichž program je aktuálně hodně nabitý, budu nominovat až na únorový turnaj ve Švédsku," vysvětlil finský kouč českého nároďáku.

Jalonen nominoval dva gólmany, osm obránců a 15 útočníků. Poprvé od olympijských her se v brankovišti objeví gólman Šimon Hrubec, který na bronzovém mistrovství světa chyběl z rodinných důvodů. S ním bude ve dvojici Aleš Stezka, který byl v nominaci na Karjalu, kde se do hry ale nedostal.

V obranných řadách se bude spoléhat především na rázného beka Michala Kempného a také na produktivního Davida Skleničku. Tři nováčci se představí v útoku, ve kterém bude mít Jalonen k dispozici pět kompletních trojic. Poprvé se v českém dresu představí třinecký Daniel Voženílek, plzeňský Kryštof Hrabík a také liberecký Adam Najman.

Související obsah

​První zápas na Swiss Ice Hockey Games odehrají Češi ve čtvrtek 15. prosince od 17 hodin proti Finsku v Helsinkách. Poté se národní tým přesune do švýcarského Fribourgu, kde se v sobotu od 20:15 střetne s domácím Švýcarskem. A turnaj zakončí o den později od 16:30 se Švédskem.

Nominace české hokejové reprezentace:

Brankáři: Šimon Hrubec (ZSC Lions, SWI), Aleš Stezka (HC Vítkovice Ridera)

Obránci: Tomáš Dvořák (HC Dynamo Pardubice), Martin Jandus, Michal Kempný (oba HC Sparta Praha), Jan Košťálek (HC Dynamo Pardubice), Radek Kučeřík (HC Kometa Brno), David Němeček (HC Sparta Praha), Pavel Pýcha (BK Mladá Boleslav), David Sklenička (Brynäs IF, SWE)

Útočníci: Ondřej Beránek, Jiří Černoch (oba HC Energie Karlovy Vary), Jakub Flek (HC Kometa Brno), Petr Fridrich (HC Vítkovice Ridera), Kryštof Hrabík (HC Škoda Plzeň), Filip Chlapík (HC Ambri-Piotta, SWI), Adam Najman (Bílí Tygři Liberec), Lukáš Radil (HC Dynamo Pardubice), Vladimír Sobotka (HC Sparta Praha), Matěj Stránský (HC Davos, SWI), Michael Špaček (HC Ambri-Piotta, SWI), David Tomášek (HC Sparta Praha), Daniel Voženílek (HC Oceláři Třinec), Patrik Zdráhal (HC Verva Litvínov), Tomáš Zohorna (HC Dynamo Pardubice)

O Karim Jalonenovi promluvil po mistrovství světa i Jaromír Jágr:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události