Sport

Krpálek s Dostálem si prohodili sporty. Kajakář olympijským šampionem hodil

Judista Lukáš Krpálek a rychlostní kanoista Josef Dostál si vyzkoušeli, jaké jsou sporty toho druhého. Nejprve se oba borci poměřili na kajakářském trenažeru a následně sebou několikrát hodili o tatami.

Oba sportovci a olympijští medailisté jako první usedli na kajakářský trenažer, kde se utkali v závodě na 100 metrů. Nejprve svůj pokus absolvoval pětinásobný mistr světa a svůj úsek zvládl za 19 sekund. Po něm přišla řada i na Lukáše Krpálka, který prokázal, že má ohromnou sílu a zaostal o pouhé dvě sekundy.

"Na Lukášovi je vidět, že má neuvěřitelnou páru. Je to fakt neuvěřitelné. I když jeho technika nebyla ideální, tak dokázal vyvinout neuvěřitelné watty. Utvrdilo mě to v tom, že je to sportovec světového formátu," okomentoval Dostál Krpálka.

"Seděl jsem v takovém trenažeru poprvé a musím říct, že to bylo opravdu těžké. Ale jsem moc rád, že jsem si to zkusil, protože jsem člověk, který rád zkouší nové věci a nové sporty. Byl to pro mě zážitek," dodal dvojnásobný olympijský vítěz v judu.

Související obsah

​Poté se oba sportovci přesunuli na tatami, kde opět prokázali, jakou sílu mají. Stodvanáctikilogramový Krpálek neměl problém vzít na záda o tři kilogramy těžšího Dostála a naopak. Nejúspěšnější český judista předvedl Dostálovi několik technik, ke kterým měl kajakář blízko, protože v mládí se judu věnoval.

"Pepa říkal, že judo dělal. Navíc tady mu připravili bílý pásek a on se hned oháněl tím, že v průkazu má žlutý," smál se Krpálek. "Ale musím říct, že mu to šlo," dodal.

"Moc jsem si to užil. Judem jsem si prošel jako malé dítě. Vzpomínky na to mám kladné i záporné. Ale to, že jsem mohl stát na žíněnce s olympijským vítězem a mistrem světa a ještě jsem s ním mohl hodit, to pro mě hodně znamenalo. Lukáš je bezvadný člověk," popsal své pocity Dostál.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události